Hala Rycerzowa – duża polana w Beskidzie Żywieckim w Grupie Wielkiej Raczy. Znajduje się na Przełęczy Halnej (1165 m) i stokach wznoszących się nad nią szczytów Wielkiej Rycerzowej (1226 m) i Małej Rycerzowej (1207 m). Największa część polany znajduje się na wschodnich stokach Przełęczy Halnej i tutaj też, na wypłaszczeniu terenu znajduje się schronisko turystyczne – Bacówka PTTK na Rycerzowej.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Grupa Wielkiej Raczy
Obiekty noclegowe:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Na zakończenie sezonu zimowego udało się wybrać w góry pod namiot :) Tysiące gwiazd nad głową, mroźny poranek, widok na Tatry i pięknie ośnieżony las... Tak wyglądał krótki wyjazd w Beskid Żywiecki.

Wciąż szukamy. Nieustannie. Ciągle czegoś, co nas zachwyca. Wzrusza. Motywuje i napędza. Czegoś, co staje przed nami i chwyta za serce.

Styczniowe wyjście wczesnym rankiem żółtym szlakiem na Halę Rycerzową. Wschód przywitał nas na leśnej ścieżce. A morze mgieł i przetaczające się chmury grały niesamowity spektakl.

Gdy tylko trafiliśmy na zdjęcia bacówki na Rycerzowej, było jasne, że musimy zobaczyć to miejsce na własne oczy i uwiecznić je na swoich fotkach.

Z Wielkiej Raczy przez Przegibek na Rycerzową - weekend na kursie przewodników beskidzkich.

W roku 2014 zamiast siedzieć w Boże Narodzenie w domu z rodziną przy suto zastawionym stole razem ze znajomymi wybraliśmy się w góry, by spędzić ten czas tak jak lubimy- aktywnie. Były to najlepsze święta dla nas (jak na razie).

Wskazówki gdzie można wybrać się z kilkulatkiem, który wyrósł z nosidełka.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Hala Rycerzowa. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...