Droga Transfogaraska lub Trasa Transfogarska (rum. Transfăgărășan) – nazwa drogi krajowej DN7C w Rumunii. Najwyżej po Transalpinie położona droga Rumunii – osiąga 2034 m n.p.m.

Została zbudowana w latach 1970–1974 za czasów Nicolae Ceaușescu. Początkowo miała znaczenie militarne. Podczas jej budowy wykorzystano miliardowe sumy pieniędzy i 6 milionów kilogramów dynamitu. 40 budujących ją żołnierzy straciło życie.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Fogarasze

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Trasa Transfogaraska to jedna z najpiękniejszych dróg górskich w Europie.Nam udało sie spotkać rodzinkę niedźwiedzi na jednym z parkingów niedaleko od jeziora Vidraru. Relacja z wyprawy po Bałkanach niedługo na naszym blogu. Tymczasem troszkę impresji z rumuńskich Karpat

Szosa Transfogaraska... Jedna z najbardziej spektakularnych i magicznych dróg nie tylko w Karpatach ale także w Europie. Niesamowicie położona, wielce widokowa, zachwycająca, posiadająca jednak ponurą historię. Zapraszam do przeczytania, oraz obejrzenia pamiątkowych zdjęć oraz filmów z podróży.

Najwyższy szczyt Rumunii, słynna Szosa Transfogaraska, malownicze jezioro Vidraru... to wszystko czeka na nas w Fogaraszach.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Droga Transfogaraska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

24° 37' 42" E
45° 35' 25" N
Wczytuję...