Autor: 
Licencja : 
PD
Biskupia Kopa (czes. Biskupská kupa, niem. Bischofskoppe) – szczyt o wysokości 890 m n.p.m. w polskiej części Gór Opawskich (czes. Zlatohorská vrchovina) w Sudetach Wschodnich.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Hynčická hornatina

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Góry Opawskie

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar rozciągnięty między Prudnikiem i zachodnimi przedmieściami Głuchołaz, sięga głęboko na południe w terytorium Czech. Zawiera aktualny przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych oraz ścieżki przyrodnicze - wraz z czasami przejść.

Okładka mapy

Jesioniki – Pradziad – Jesenik

1:40000, Galileos, 2017

Obejmuje Wysoki Jesionik z Pasmem Orlika oraz fragmentem Gór Rychlebskich i Zlatohorskiej Vrchoviny. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, wyciągi narciarskie. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich łącznie z kilometrażem.

Okładka mapy

Sudety wschodnie - część wschodnia

1:60000, Galileos, 2018

Wschodnia część mapy zawiera Jeseniki, Góry Opawskie/Zlaté Hory, Płaskowyż Głubczycki oraz tereny na wschód od Červenohorského sedla.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Relacja z tygodniowej wyprawy w Kotlinę Kłodzką Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Jesień to idealna pora, by odwiedzić Góry Opawskie – najdalej na wschód wysunięty fragment polskich Sudetów. Malownicze wychodnie skalne, pozostałości starych kamieniołomów, ciekawa budowa geologiczna – Góry Opawskie kuszą wieloma atrakcjami, a w jesiennych barwach prezentują się po prostu zjawiskowo!

Biskupia Kopa, najwyższa po polskiej stronie Gór Opawskich, wlicza się do Korony Gór Polski. Musiałem więc wreszcie wybrać się w Sudety.

Biskupia Kopa w Górach Opawskich w złotych barwach jesieni i czerwonych promieniach wieczornego słońca.

Biskupia Kopa (890 m. n.p.m.) - zdobyta 30 lipca 2017 roku.

Góry Opawskie idealne są na wędrówki górskie z dziećmi nawet zimą.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Biskupia Kopa. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

17° 25' 22" E
50° 15' 21" N
Wczytuję...