Autor: 

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze, czyli marsz po widoki z Przełęczy Kłodzkiej.

Kłodzka Góra, to szczyt, który znajduje się w paśmie Gór Bardzkich. Co prawda, wcale nie jest najwyższa, ale to właśnie ona należy do Korony Gór Polski i to tutaj została wybudowana wieża widokowa. Jeśli więc jesteście fanami rozległych panoram, to koniecznie tu się wybierzcie.

Kłodzka Góra z Przełęczy Kłodzkiej

Kłodzka Góra dostępna jest z trzech stron, ja natomiast zdecydowałam się na wariant z Przełęczy Kłodzkiej. Znajdziecie tam spory, darmowy parking. Bądźcie jednak czujni, ponieważ znajduje się on na zakręcie i łatwo go przejechać.

Przy parkingu odnajdziecie niebieskie oznaczenia i rowerową bramę Pętli Kłodzkiej – nie idźcie tą drogą. Właściwy szlak z niebieskimi oznaczeniami kryje się nieco po lewej stronie, schowany wśród drzew.

Autor: 
Parking

Parking

Autor: 
Niebieskim szlakiem na Kłodzką Górę

Niebieskim szlakiem na Kłodzką Górę

Autor: 
Pierwsze podejście za nami

Pierwsze podejście za nami

Tego dnia było niezwykle upalnie, a ja do końca nie wiedziałam, co mnie czeka za chwilę. A czekało sapanie i strome podejście. Niby suma podejść na Kłodzką Górę, to zaledwie 332 m, ale odcinek do pierwszego z trzech wzniesień – Podzameckiej Kopy potrafi dać w kość, zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach. Na szczęście to najtrudniejszy odcinek tego szlaku. Od tego miejsca zaczyna być łagodniej, a teren raz opada, raz się wznosi. Mijamy Grodzisko i Jelenią Kopę, skąd dzieli nas parę metrów, żeby zza drzew wyłonił się w oddali nasz cel – wieża widokowa na Kłodzkiej Górze. Na rozwidleniu Trzech Granic odbijamy w lewo i po kilku minutach docieramy na szczyt.

Autor: 
Najcięższy odcinek za nami

Najcięższy odcinek za nami

Autor: 
Już coś widać

Już coś widać

Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze

Wieża widokowa ma 35 m i jest zbudowana z kratownicy, a na górę wiodą kręte schody. Ostatni taras znajduje się na 30 m i jest tu sporo przestrzeni. Osobiście, to mój ulubiony typ wież, ale wiem, że nie wszyscy czują się komfortowo na takich ażurowych konstrukcjach. Jednak nie ma się co martwić, bo nawet jeśli nie dacie rady wejść na ostatni poziom, to po drodze znajduje się kilka platform, skąd możecie nacieszyć oczy widokami z niższych wysokości. A jest co podziwiać. Możecie z niej dojrzeć Masyw Śnieżnika, Góry Bardzkie, Orlickie oraz Sowie, a nawet Karkonosze.

Autor: 
Wieża widokowa

Wieża widokowa

Autor: 
Panorama z wieży widokowej

Panorama z wieży widokowej

Autor: 
Jest przyjemnie

Jest przyjemnie

Autor: 
Wszechobecna zieleń

Wszechobecna zieleń

Szlak nie jest długi. Rozpoczynając marsz z Przełęczy Kłodzkiej musimy pokonać 3 km i 332 m podejść. Za ten wysiłek, na szczycie czeka nas prawdziwa, widokowa uczta.

Kłodzka góra z Przełęczy Kłodzkiej - Góry Bardzkie. [Korona Gór Polski 3/28]

Zostawiam Wam jeszcze film z wejścia na Kłodzką Górę. Będzie mi miło, jeśli zasubskrybujecie kanał i zostawicie łapkę lub komentarz, żeby być na bieżąco

Do zobaczenia na szlaku!

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...