Okładka

Miała być piękna wędrówka prosto z Wielkiej Fatry w obie części Tatr Niżnych. Rzeczywistość zmusiła niestety do rozdzielenia wyjazdu na dwie części, przez co nie udało się dokończyć nawet pierwszej części Tatr Niżnych Dumbierskich w dobrej pogodzie. Efekt? Niesamowicie dynamiczna i tajemnicza sceneria serwująca niepowtarzalne kadry.

Pierwsze dni w sąsiedniej Wielkiej Fatrze przyniosły cudowną pogodę. Aż zbyt piękną - zero chmur, tylko gorąc, brak wiatru i paradoksalnie, słaba widoczność. Początek Tatr Dumbierskich przyniósł pierwsze zmiany, jednak dopiero gdy wróciliśmy po czterech dniach przerwy z powrotem na Chopok, przywitała nas niezwykła przejrzystość powietrza, połączona z wiatrem i nadejściem frontu. Ten ostatni dzień utrwalony został krwistym zachodem spod Dumbiera, oraz gwiaździstą nocą na Bocanskim siodle.

Kolejne dni w Tatrach Kralovoholskich, stanowiących wschodnią część Tatr Niżnych, okraszone były dynamiczną pogodą z chmurami przelewającymi się przez główną grań. Gwarantowało to piękne, lecz krótkie okna wśród chmur, otwierające widoki na inne szczyty. Niestety do czasu. Po noclegu w utulnii Andrejcovej, na wysokości powyżej 1000m n.p.m. chmury gęsto spowiły całą otaczającą przestrzeń, ograniczając widoczność do kilku metrów. Towarzystwo ciągłego deszczu i halnego, zmusiło do opuszczenia górnych partii gór, i noclegu w dolinie już poza obszarem pięknego parku. Na odejście, Tatry Niżne zaserwowały poranny spektakl parujących smrekowych lasów, po czym na stale zaszyło się w szaroburych chmurach i deszczu.

Więcej moich zdjęć:

https://www.instagram.com/krol.radek/

Autor zdjęć w galerii: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...