Koniec lata i wakacji dla wielu osób oznacza zakończenie czasu wolnego, miniony urlop i powrót do pracy oraz szkoły, ale są i tacy, którzy dopiero teraz wybierają się na zasłużony odpoczynek. Gdzie warto spędzić urlop jesienią? Oczywiście w górach! To doskonałe miejsce dla wszystkich bez wyjątku - zarówno dla starszych jak i dla młodszych, dla zdrowych i dla tych, którzy swoje zdrowie muszą podreperować, dla tych lubiących aktywny wypoczynek i dla tych preferujących luksusowe lenistwo i spokojną kontemplację przyrody z hotelowego tarasu...

Zregeneruj się po całym roku pracy

Czyste powietrze, wyjątkowy klimat i zapierające dech w piersiach widoki poprawią samopoczucie każdemu, dodadzą energii, witalności i ułatwią regenerację organizmu, a aktywność fizyczna, polegająca choćby tylko na spacerowaniu po górach, może przynieść lepsze efekty niż wymuszone godziny spędzone na siłowni. Jeśli choć raz zobaczymy góry jesienią, będziemy chętnie do nich powracać, bo jest to wyjątkowy, baśniowy wręcz widok. Istna uczta dla zmysłów. Szczególnie godne polecenia są obszary mniej popularne niż np. Zakopane, ale za to nie mniej piękne, a czasem nawet bardziej atrakcyjne turystycznie, bo mniej zmienione przez człowieka. Takim miejscem jest Krynica Zdrój łącząca walory turystyczne z uzdrowiskowymi. Ze względu na swe wyjątkowe lecznicze zasoby wód zdrojowych i właściwości klimatyczne oraz doskonałą bazę turystyczną i noclegową nazwana została "perłą" wśród polskich uzdrowisk. Doceniano Krynicę-Zdrój już w XVIII wieku, a do znakomitych kuracjuszy krynickich należał np. Józef Ignacy Kraszewski, uhonorowany przez władze gminy pamiątkową "ławkę Kraszewskiego", która dziś jest miejscową atrakcją.

Góry najpiękniejsze są jesienią

Ciepłe odcienie złota, brązu i czerwieni na tle błękitnego nieba tworzą niezwykle przyjemne dla oka obrazy, co w połączeniu z potęgą i tajemniczością górskich szczytów, majestatycznie wznoszących się na horyzoncie, powoduje, że jesień w górach jest najpiękniejsza. Żadna inna pora roku nie obfituje w takie barwy jak właśnie jesień, a ponieważ atutem polskich gór jest ich roślinność, toteż jesienne przeobrażenia górskiej flory zachwycą każdego turystę wrażliwego na piękno. Jesienny wypoczynek w górach jest też atrakcyjny ze względu na pogodę. - Z jednej strony turyści nie są już nękani upałami, a z drugiej - wciąż jeszcze mogą korzystać z przyjemnego, dość ciepłego powietrza i słońca. Niższe niż latem temperatury sprawiają, że jesienna aktywność fizyczna mniej męczy i sprawia większą przyjemność. Spacery, jazda na rowerze, nordic walking, bieganie to idealne formy zdrowego i aktywnego wypoczynku w górach - właśnie jesienią.

Atrakcyjne ceny i pakiety w hotelach

Dodatkowym atutem spędzania jesiennego urlopu w górach są atrakcyjne ceny noclegów. W tym czasie znacznie łatwiej znaleźć odpowiadający standardem i ofertą hotel, gdyż jest to okres między typowymi sezonami turystycznymi: letnim i zimowym. Wakacyjni turyści już kończą swój pobyt, a miłośnicy sportów zimowych jeszcze go nie rozpoczynają. Dlatego warto wykorzystać ten właśnie czas w roku na wyjazd w góry i podziwianie ich uroków w znacznie korzystniejszych cenach niż w sezonie. Sprawdziliśmy dla Was, ile można zaoszczędzić w jednej z najbardziej luksusowych lokalizacji w Krynicy, w górskim hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference. Nocleg wraz z dostępem do strefy saun, basenu, gabinetów odnowy biologiczne kosztuje nawet do kilkudziesięciu procent taniej! Wyobraźcie sobie, że po całym dniu pieszych, górskich wędrówek otrzymujecie taki odpoczynek dla ciała i dla ducha... Bardzo często oferty hoteli łączą się też z lokalnymi wydarzeniami - festiwalami, biegami, czy innymi ważnymi dla danego regionu imprezami, dzięki którym urlop w górach może nabrać niepowtarzalnego charakteru i obfitować w najróżniejsze atrakcje.

Mniejszy tłok na szlakach

Mniej turystów oznacza oczywiście mniejszy tłok na szlakach i w hotelach. Stąd jesień w górach jest najlepsza dla tych, którzy chcą odpoczynku z dala od zgiełku, tłumu, którzy pragną odrobiny wyciszenia lub samotności. Góry, a szczególnie Krynica-Zdrój, to dobre miejsce, by zająć się sobą, a jesień to najlepszy czas na skupienie, kontemplację przyrody, poprawienie swojej kondycji, odwiedzenie wielu ciekawych miejsc, które w sezonie letnim zwykle są okupowane przez rzesze turystów. Jesienią górskie szlaki są zdecydowanie mniej oblężone, można więc swobodnie się po nich przemieszczać, podziwiać widoki, zbierać grzyby. Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce wypadowe dla wszystkich amatorów jesiennej aktywności na świeżym powietrzu. Oferuje turystom liczne szlaki o różnych stopniach trudności do bardziej lub mniej zaawansowanych pieszych wędrówek. Wśród atrakcji turystycznych, które warto tam zobaczyć znajdują się m. in.: kopiec Pułaskiego, Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich, wieża widokowa, położony na Górze Parkowej, zabytkowy park zdrojowy, który jest kształtowany w Krynicy-Zdroju od 1810 roku i jako jedyny w Polsce nie posiada powierzchni płaskich. Jesienny urlop to także czas, który możemy poświęcić swojemu hobby. Jeśli jest nim np. fotografowanie czy malowanie, to góry jesienią okażą się wyjątkowo wdzięcznym tematem zdjęć i obrazów.

Spokój i komfort wypoczynku

Jesień w górach gwarantuje dużo wrażeń estetycznych, ciszę i spokój, a także może zapewnić komfortowy wypoczynek w luksusowych hotelach takich, jak Czarny Potok. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce - jakim jest Krynica-Zdrój - i poczuć czar jesiennego górskiego powietrza, odpocząć w sposób niebanalny - bez upału, zgiełku i nadmiernych wydatków, za to wśród pięknej polskiej przyrody, w komforcie oraz miłej i atmosferze.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...