Okładka

11.12. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gór. Mam to szczęście, że świętuję swe urodziny ledwie dwa dni później – w Rosji w tym samym czasie trwa Dzień Niedźwiedzia, a Polacy wspominają rocznicę wybuchu stanu wojennego. Cieszę się, że mogę łączyć swoje święto właśnie z górami – niech tak też pozostanie. Nie pogardziłabym widokiem misia, ale polityką się nie zajmuję, więc odsuńmy ją bok i zobaczmy, jak pięknie było we środę na Kasprowym Wierchu.

Kilka dni silnego halnego dało się we znaki. Tak sobie wymarzyłam, że chciałam swoje 25-te urodziny spędzić w górach, jednak obawiałam się, że pogoda nie wyklaruje się do tego dnia... Przez kilka dni żyłam jak na meteorologicznej huśtawce. Bardzo zależało mi na tej wyprawie nie tylko ze względu na swoje "widzimisię", ale i przez obietnicę, którą dałam swojej siostrze - Ewelina obchodzi swe urodziny 18.12, pięć dni po mnie, chciałam więc, by i ona poczuła, że góry dają zawsze najlepsze prezenty, jakie człowiek może sobie wymarzyć. :)

A'propos siostry, która kończy dziś równe 14 lat. Młoda była już ze mną na sierpniowej wyprawie na Halę Gąsienicową, Czarny Staw i Kasprowy. Była bardzo dzielna i dała radę, pokonując swoje chwilowe słabostki, a widoki z góry wynagrodziły jej wszystko! Jednym słowem, Ewelina połknęła górskiego bakcyla, co bardzo mnie cieszy! Prawdę mówiąc, fajnie tak, nie pójść do szkoły, tylko pojechać z kochaną siostrą w góry, co nie? Sama bym chciała mieć taką starszą siostrę, ale z racji, że to ja gram te "pierwsze skrzypce" cieszy mnie to, że mogę dzielić się swoją pasją z najmłodszą w mojej rodzinie.

"Pogoda we środę ma się ustabilizować. Pal sześć, jedziemy!" - zawyrokowałam. A że nie rzucam słów na wiatr, pojechałyśmy.

Jestem jednak w czepku urodzona- 13.12 to dobra data dla wariata! Było cudownie, a o takich warunkach mogłam jedynie pomarzyć! Urodzinową wyprawę dwóch sióstr można zaliczyć do udanych i bardzo, ale to bardzo owocnych pod względem widokowym. A to przecież tygryski z aparatem lubią najbardziej!

Ewelina, zobaczywszy morze mgieł na szczycie Kasprowego Wierchu, szczerze się załamała. Nie mówiąc o spotkaniu z kozicami, o którym marzyła. Zwierzaków nie udało się spotkać, to fakt (ma po co dziewczyna jechać raz jeszcze! A potem jeszcze raz, i jeszcze...) Ważne, że pogoda się wyklarowała i miałyśmy okazję oglądać prawdziwy spektakl.

Jak gdyby grany tylko i wyłącznie dla nas. :)

Prócz tego miałyśmy okazję zobaczyć coś więcej - z początku zafascynowana sama miałam ochotę krzyczeć: "TĘCZA!!!". Dopiero, gdy ujrzałam to samo po raz drugi, upewniłam się w swych cichych podejrzeniach - tajemnicze Widmo Brockenu...

Podzieliłam się z Eweliną legendą. Prawdę mówiąc, miałyśmy ogromne szczęście: Widmo spotkałyśmy już dwukrotnie i to w dodatku podczas jednej wyprawy! I czy to nie oznacza być w czepku urodzonym?!

Było cudownie i jak zawsze - było warto.

PS. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam dużo ciepła i radości, a w zbliżającym się Nowym Roku samych słonecznych dni i jeszcze więcej górskich wypraw!!

Autor zdjęć w galerii: 
Agusia w swoim żywiole:)
W kalejdoskopie.
 "Zawieja i beznadzieja..."
W dolince.
 "Oprócz błękitnego nieba..."
Ładujemy akumulatory z witaminą D.
W chmurach.
Zimowa panorama.
Czerwony Wierchy kuszą o każdej porze roku.
Zamieć.
Krywań otulony pierzynką.
 "Mamo, patrz, tęcza!"
Kotłuje się.:)
W dolinie.
 Zima zła?
Znowu wychodzi słonko.
 Bujanie w obłokach.
Królowa Śniegu.
Złoty pył.
Widmo!
Szalony śnieżny bokeh.
 Kiedy wiatr w oczy, ale warto patrzeć.
Cisza przed burzą.
Kuszące Czerwone Wierchy.
W obłokach.
Atlas chmur.
Królowa.
Król Krywań.
Szersza perspektywa z Krywaniem w tle.
W paszczy lwa.
Znowu zbiera się na wiatr...
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...