Okładka

Jesień sprzyja porannym wędrówkom po beskidzkim polach i lasach.

Wychodząc z domu przed świtem i patrząc na mgłę, spowijającą okoliczne góry, zawsze z pamięci cytuję i mruczę pod nosem mój ulubiony wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera - "Melodię mgieł nocnych". Z tą różnicą, że moje melodie mgieł są zazwyczaj poranne - rześkie, świeże i radośnie ciepłe.

Uwielbiam ciszę, przebijaną jedynie śpiewem ptaków. Uwielbiam słońce, które zaczyna mnie razić w oczy. Uwielbiam te wszystkie lasy, łąki i pola, przez które idę. Mogłabym tak iść i iść - za każdą polaną czeka mnie coś jeszcze nieodkrytego: a może stadko saren, a może lis, przemykający tuż za drzewem... Mogłabym tak iść i doszłabym do samej Babiej Góry. Jakby wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze czekało na mnie tuż za rogiem. Moje rozważania przerywa burczenie w brzuchu, które z obłoków sprowadza mnie na ziemię - no tak, pora śniadania...

Czas wracać do domu.

Autor zdjęć w galerii: 
Droga w nieznane.
Panorama Babiej Góry.
Beskidzki klasyk.
Tuż za rogiem...
Ciekawska sarna. Im bardziej poznaję sarny, tym bardziej mnie fascynują ich ciekawość świata i zachowania: wystawiają języki, ryczą, puszczają oczka...Uwielbiam je.
Morze mgieł.
Kolejny beskidzki klasyk.
Na samym początku zobaczyłam dymek. "Hm, czyżbym miała towarzysza tak wczesną porą?"- pomyślałam. Towarzyszem okazały się jedank moje ulubione modelki- panienki sarenki ;) Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje!
Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...