W poprzednich dwóch odcinkach mówiłem o podstawach w fotografii krajobrazowej. Dzięki znajomości zasad poprawnej kompozycji oraz odpowiedniemu ustawieniu parametrów aparatu możemy wykonywać coraz lepsze technicznie zdjęcia.

Jednak w fotografii sam moment zarejestrowania światła to dopiero połowa drogi. W czasach analogowych zdjęcia należało jeszcze wywołać. Wydawać by się mogło, że w dobie cyfrowych aparatów ten etap to już przeszłość. Okazuje się jednak, że by osiągnąć naprawdę dobre rezultaty w cyfrowej fotografii również musimy się pochylić nad tematem wywoływania zdjęć.

Pod wieloma względami matryce aparatów nie dorównują ludzkiemu oku dlatego do zadań fotografa należy korekcja tego co zarejestrował aparat. Tylko wtedy jesteśmy wstanie uwydatnić piękno widzianych krajobrazów. To właśnie ten, pomijany często etap, w dużej mierze decyduje o jakości zdjęcia. 

Tak więc zapraszam do video - poradnika w którym wyjaśniam jak wywołać zdjęcia z naszego aparatu.

#03 Jak zrobić dobre zdjęcie krajobrazu - Wywoływanie zdjęć RAW
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...