Jakie warunki należy spełnić by wykonać dobre zdjęcia? Powinno być ostre jak brzytwa?

Jak zrobić dobre zdjęcie krajobrazu - #1 Kompozycja

Może powinno mieć bardzo szeroki zakres tonalny albo mało szumów, a może wszystkie te czynniki razem wzięte? Naprawdę długo się nad tym zastanawiałem szukając właściwej odpowiedzi i myślę, że ja znalazłem. Spójrzmy na to tak, rozwój technologii sprawia, że aparat może w zasadzie sam wykonać całkiem dobrze naświetlone i ostre zdjęcie. Jakościowo są coraz lepsze. Wyraźniejsze, bogatsze w szczegóły, etc. Natomiast, nieważne jak daleko technologia zabranie, jest coś czego nigdy aparat nie będzie robił za ciebie. Mianowicie, aparat sam nie skomponuje kadru. Możesz mieć najlepszy, najdroższy sprzęt jaki przyjdzie ci do głowy, lecz on nie skomponuje sceny.

Dobrze skomponowany kadr sprawia, że niedociągnięcia techniczne wynikłe z braków sprzętowych lub umiejętności, schodzą na dalszy plan.

Jeśli wciąż zastanawiasz się dlaczego Twoje zdjęcia nie oddają rzeczywistego piękna zobacz mój krótki poradnik który tłumaczy jeden z najważniejszych elementów dobrego zdjęcia czyli kilka słów o kompozycji.

 

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...