Zapewne każdy z Was będąc na Spiszu, odwiedził rejon położony niedaleko wsi Nowa Biała znane jako Przełom Białki. Miejsce jest unikalne ze względu na swoje warunki geograficzne. Przełom Białki to dwa osobne wzniesienia – Kramnica i Obłazowa Skałka - które tworzą bramę po obu stronach rzeki Białka. Lokalizacja jest bardzo popularna - często odwiedzana przez turystów oraz okolicznych mieszkańców.

Prawdopodobnie ze względu na bliskie położenie popularnej lokalizacji nikt nie zwraca uwagi na wzniesienie, położone na zachód od Przełomu Białki zwane Cisową Skałą. Jest to chyba najrzadziej odwiedzana skałka ze wszystkich wzniesień Pienińskiego Pasa Skałkowego mimo tego, iż jest łatwo dostępna. Wyrasta 685 m n.p.m., a jej względna wysokość ponad otaczające łąki wynosi 55 m. Skałki na jej szczycie mają odcień różowy. Ze szczytu możemy obserwować panoramę na Tatry, Pieniny, Gorce oraz Beskid Żywiecki z wraz masywem Babiej Góry.

Turyści, którzy ponad wszystko cenią ciszę i spokój, będą zadowoleni odwiedzając to zapomniane przez świat miejsce.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...