Wiele jest w Beskidach miejsc, które warto odwiedzić z aparatem fotograficznym podczas wschodu lub zachodu słońca. Czołowe miejsce wśród nich zajmuje Ochodzita. Ten malowniczo położony szczyt Beskidu Śląskiego oferuje pełną panoramę z ciekawymi szczytami, dolinami i wioskami, które w mgłach, przy niskim świetle poranka lub popołudnia potrafią zachwycić najwybredniejsze fotograficzne oko.

Widok z Ochodzitej o poranku.

Trzeba zabrać ze sobą obiektywy o różnych ogniskowych - od ultraszerokokątnych po długie tele. Nie ma tu kadru, który byłby tu niemożliwy. Nawet ekwiwalent 600mm nie wydaje się chybiony gdyż przy sprzyjającej pogodzie pozwoli on wykonać ciekawe zdjęcia tatrzańskich szczytów widocznych z Ochodzitej. Sprzętu nie trzeba daleko nosić gdyż szczyt osiągamy po 10 minutach marszu z parkingu przy drodze Koniaków-Milówka.

Widok z Ochodzitej o poranku.

Odwiedzając to miejsce w październiku z fotografami z Korei Południowej trafiłem na ciekawe poranne światło, które w połączeniu z mgłą w dolinach rzek pozwoliło na wykonanie interesujących kadrów. Towarzyszący mi Koreańczycy dziwili się, że poza naszą trójką nie spotkaliśmy żadnego fotografa.

Widok z Ochodzitej o poranku.

Jeśli tylko nadarzy się okazja planuję ponownie odwiedzić to miejsce zimą. Próbuję sobie wyobrazić te wszystkie pagórki i drzewa pokryte śniegiem, ale najlepiej będzie to wyglądało na żywo  :)

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...