Czy wędrując po górach zdarzyło Wam się spotkać na szlaku lub w schronisku Młodą Parę, która właśnie tam zdecydowała się na swoją sesję ślubną? Nam udało się kilka razy widzieć Pannę Młodą w pięknej, białej sukni i szpilkach, Pana Młodego w garniturze - musimy przyznać, że taki widok nie zdarza się zbyt często i wzbudza ogólne zainteresowanie ;). W połowie września to my wędrowaliśmy po górach w nietypowych, bo ślubnych strojach!

Najważniejszy wybór

Zanim zaczęliśmy planować ślub i wesele od razu wiedzieliśmy, że nasz plener będzie górski. Od początku też wiedzieliśmy, że odbędzie się w naszych ukochanych Tatrach. Chyba każda Młoda Para marzy o tym, żeby mieć jedyną w swoim rodzaju i oryginalną sesję ślubną. Wszystkim miłośnikom gór z całego serca polecamy górski plener, który jest niepowtarzalną pamiątką na całe życie. Autorem naszych cudownych zdjęć ślubnych jest Tomasz Podgórski. Tomka polecamy z czystym sumieniem, współpraca z nim to prawdziwa przyjemność :). Już przy wyborze fotografa warto zwrócić uwagę na to czy wykonuje on sesje plenerowe w górach. Jeśli do tej pory nie miał tego w portfolio, może właśnie z Wami będzie chciał je wzbogacić. Tak właśnie było w naszym przypadku. Od samego początku szukaliśmy kogoś, kto pojedzie z nami w góry. Tomasz zgodził się na takie rozwiązanie od razu, dla niego było to również nowe doświadczenie. Jeżeli jednak Wasz fotograf z różnych powodów nie może pojechać z Wami w góry, to nic straconego. W dobie Internetu nie trudno znaleźć kogoś, który mieszka na południu Polski i specjalizuje się w takich sesjach.

Liczy się pomysł!

Warto wcześniej zastanowić się nie tylko, gdzie odbędzie się plener, ale także pomyśleć na jakich zdjęciach najbardziej Wam zależy. My oprócz tradycyjnych ujęć zdecydowaliśmy się również przemycić w sesji kilka gadżetów, nie tylko górskich. Bluzy, mapa, herbata w termosie, plecaki, obuwie trekingowe - to tylko niektóre must have naszej sesji. Zresztą zobaczcie sami!

Nasze odczucia

Sesja ślubna w górach to spełnienie naszych marzeń i niezwykłe mile wspomnienia. To także okazja, aby jeszcze raz poczuć się jak w dniu ślubu, ubrać suknię i garnitur, choć na chwilę być znów Parą Młodą. To niesamowite uczucie, kiedy nieznajomi chcą zrobić sobie z Tobą zdjęcie, uśmiechają się do Ciebie, pozdrawiają, chwalą za pomysł, gratulują, składają życzenia na szlaku, śpiewają "Sto lat", robią bramkę za pomocą kijków trekkingowych :). Warto również wiedzieć, że taka sesja to także dość duży wysiłek. Nie tylko ze względu na przebytą drogę, ale niecodzienny strój, częste zmiany obuwia, a w przypadku gorszej pogody zakładania i zdejmowania kurtki albo bluzy. Poza tym ustawianie się do zdjęć, pozowanie również wymaga od Młodych skupienia. Ale warto, warto :).

Hala Gąsienicowa

Pogoda

To jedyna siła wyższa na którą nie mamy wpływu. Ustalając datę sesji prawie dwa lata nie byliśmy w stanie przewidzieć jaka pogoda będzie tego dnia. Na kilka dni przed naszym plenerem na Kasprowym pojawił się śnieg. Chociaż do naszej sesji nie było już po nim śladu, pogoda nas nie rozpieszczała. Halny, który dosłownie zapierał nam dech w piersiach,  niestety nie przegonił chmur, które zakryły szczyty gór na tle których mieliśmy mieć zdjęcia. Ale jeszcze nie wszystko stracone ;). Z własnego doświadczenia podpowiemy, że warto mieć także plan B. Najważniejsze to nie tracić dobrego humoru, nawet wbrew złej pogodzie. Zawsze mogło być przecież gorzej, przynajmniej nie padało ;).

Każde miejsce jest piękne!

Rusinowa Polana, Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, Czarny Staw Gąsienicowy – to chyba najczęściej wybierane miejsca na górski plener. Każde z tych miejsc jest przepiękne i wyjątkowe. Niezależnie od tego, gdzie odbędzie się Wasza sesja na pewno będziecie mieć niepowtarzalną pamiątkę na całe życie i z radością będziecie wracać do tych niezwykłych chwil.

Oryginalny artykuł: http://www.goromaniacy.pl/2015/10/sesja-slubna-w-gorach.html

Zdjęcia: https://www.facebook.com/Fotografia-Tomasz-Podg%C3%B3rski-132220726803055/

 

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...