Okładka

Zapraszamy na spotkania z Leszkiem Cichym "Gdyby to nie był Everest… 40 lat od pierwszego zimowego wejścia". Prowadzenie Piotr Trybalski.

10 marca o godz. 19.00 (wtorek): Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, Katowice
Bilety: https://bit.ly/2Vu8nIp

17 marca, godz. 19:00 (wtorek): Kino Wisła, pl. Wilsona 2, Warszawa
Bilety: https://bit.ly/39c8e0o

„Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli“ – to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego! Jak do tego doszło? Dlaczego polscy himalaiści zdecydowali się oblegać szczyt Góry Gór zimą? Przecież było powszechne przekonanie, że Mount Everestu o tej porze roku zdobyć się nie da.Grupa śmiałków dowodzona przez Andrzeja Zawadę podjęła wyzwanie. Podczas spotkania Leszek Cichy ze swadą i szczerością opowie o wydarzeniach sprzed czterdziestu lat. Będzie to opowieść o odwadze i strachu, racjonalizmie i brawurze, ambicji, braku pokory i chęci zapisania się w historii z jednej strony, z drugiej - o licznych chwilach zwątpienia i słabości.

Spotkania „Gdyby to nie był Everest...” wzbogacą nieopublikowane dotąd rozmowy z bazy i obozów pod Mount Everestem z 1980 roku oraz nieznane, archiwalne fotografie ze słynnej wyprawy.


Spotkania odbędą się w ramach cyklu IN MUNDO „Góry”. Cykl realizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu, Programem Polski Himalaizm Zimowy oraz Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Na wydarzenie nie obowiązuje rezerwacja biletów.
Zakup biletów w kasie kina albo online.

Lokacja: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...