Okładka

W zeszłym roku pisaliśmy na portalu na temat bezpłatnej aplikacji mobilnej Polskie Góry, która służy do oglądania panoram górskich w rozszerzonej rzeczywistości. Po publikacji artykułu pojawiło się wiele ciekawych uwag, dzięki którym poprawiony został między innymi jej wygląd i funkcjonalność. Doszła też bardzo ciekawa opcja - możliwość kolekcjonowania gór. Chcielibyśmy bardziej przybliżyć ten temat.

Podsumowanie kolekcji szczytów

Moduł Kolekcja działa już od kilku miesięcy. Dzięki niemu możemy kolekcjonować zdobyte szczyty na podobnych zasadach, jak pokemony w aplikacji Pokemon GO. Jeżeli wejdziemy na jakiś szczyt i uruchomimy aplikację Polskie Góry, to sprawdzi ona naszą lokalizację i jeżeli ustali, że tej góry nie ma w naszej kolekcji, to podpowie, że możemy ją dodać. Informacja o zdobytych szczytach jest przechowywana w telefonie, ale możemy ją wygodnie zsynchronizować z portalem, żeby była tam trwale zapisana i bezpieczna, dostępna np. tylko dla nas, po zalogowaniu się. Jeżeli ktoś zdobył już do tej pory wiele szczytów, to może wygodnie zaznaczyć je na portalu, po czym ściągnąć całą listę na telefon. Zdobyte szczyty można wyszukiwać po nazwie, otworzyć listę gór z danego pasma i zaznaczać pola checkbox przy wybranych szczytach lub skorzystać z mapy i na niej wybierać kolejne szczyty, na które wchodziło się w trakcie wycieczki górskiej. Poza zaznaczaniem faktu zdobycia, można również dodać komentarz, np. kiedy odbyła się wycieczka i z kim wtedy wędrowaliśmy. Na portalu dostępne jest podsumowanie naszych osiągnięć z zaznaczoną mapą obszarów górskich w Polsce i informacją o liczbie zdobytych przez nas szczytów w różnych pasmach. Tę grafiką można np. udostępnić na Facebooku, a nasi znajomi będą mogli przeanalizować na podlinkowanych mapach, jakie szczyty zdobyliśmy.

Kolekcja szczytów na mapie
Lista szczytów w kolekcji
Wyszukiwanie szczytów w kolekcji po nazwach
Szczegóły szczytu w kolekcji

Na koniec pobieramy naszą kolekcję do telefonu, żeby była zawsze pod ręką, dostępna offline (nie potrzeba dostępu do Internetu). Jeżeli zdobyliśmy jakieś nowe szczyty i zaznaczyliśmy ten fakt w komórce, to po skończonej wycieczce możemy wysłać tę informację na portal, żeby zsynchronizować dane.

Kolekcja szczytów w aplikacji Polskie Góry

Aplikacja mobilna Polskie Góry nie tylko rejestruje zdobyte przez nas szczyty, ale także analizuje historię wejść i np. potrafi zasugerować pobliską, niezdobytą jeszcze górę. Takie technologiczne wsparcie może być interesujące nie tylko dla wytrawnych górskich turystów, ale również dla młodzieży, która nie rozstaje się z telefonami komórkowymi i bliżej jej obecnie do tego typu aplikacji, niż do papierowych książeczek GOT. Dzięki swoim kompleksowym rozwiązaniom: opisywaniu gór w rozszerzonej rzeczywistości, mapom z zaznaczonymi zdobytymi i niezdobytymi szczytami oraz wsparciu przy rejestrowaniu wejść, aplikacja może pomóc zainteresować młodych ludzi turystyką górską.

Sugerowany szczyt w aplikacji mobilnej Polskie Góry
Dodanie szczytu do kolekcji w aplikacji mobilnej Polskie Góry

Aplikacja mobilna Polskie Góry działa na telefonach z systemem Android, ale kolekcja szczytów jest przechowywana na portalu, więc z tej funkcji mogą skorzystać wszyscy, również osoby z telefonami iPhone i Windows Phone - wystarczy komputer z dostępem do Internetu.

Baza szczytów aplikacji Polskie Góry została ostatnio bardzo rozbudowana. Obecnie jest w niej zarejestrowanych blisko 6000 polskich i przygranicznych szczytów. Ich zdobycie można zaznaczyć w module kolekcji. Obecnie użytkownicy zarejestrowali na portalu 5200 wejść. Liczy się fakt zdobycia góry przynajmniej raz w życiu i jest to traktowane w bazie kolekcji jako jedno wejście, natomiast w komentarzu można zaznaczyć, ile razy i kiedy zdobyliśmy dany szczyt. Na portalu najpopularniejsza jest obecnie Babia Góra, a w Tatrach prym wiedzie Kasprowy Wierch.

Zachęcamy do kolekcjonowania szczytów z aplikacją Polskie Góry :-)

Strona aplikacji Polskie Góry:

Do pobrania w sklepie Google Play:

Więcej na temat kolekcjonowania szczytów w aplikacji Polskie Góry:

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...