Okładka

Chciałabym Państwa zainteresować niezwykle ciekawą aplikacją, której twórcą jest mój mąż, Robert Celiński. Od podstaw stworzył darmową aplikacją do oglądania panoram górskich - Polskie Góry.

Myślę, że wiele osób, zwłaszcza spędzających wakacje w górach, mogłoby z niej skorzystać i cieszyć się możliwością rozpoznawania szczytów przy użyciu po prostu aparatu fotograficznego z telefonu komórkowego. Jesteśmy wielkimi miłośnikami gór, biegamy po nich codziennie. Spotykamy na szlakach wiele osób dyskutujących i zastanawiających się jak nazywają się otaczające ich szczyty.

Polskie Góry - 6 korzyści dla Ciebie

  1. Zobaczysz na swoim telefonie nazwy szczytów, wysokości oraz odległości do nich,
  2. Opis gór będzie się automatycznie przesuwał w miarę obracania telefonu,
  3. Zrobisz i udostępnisz zdjęcia panoram górskich z opisami,
  4. Obejrzysz narysowaną panoramę górską z danego miejsca w zadanym kierunku,
  5. Sprawdzisz swoje położenie na mapach z zaznaczonymi szczytami,
  6. Przeczytasz informacje na temat polskich gór i skorzystasz z interaktywnej mapy pasm,

Polskie Góry - ciekawostki

  • Wykorzystanie metody Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość) - polega na łączeniu świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Wystarczy zerknąć na ekran swojego smartfona, a widoczne szczyty zostaną opisane nazwą, wysokością n.p.m. oraz odległością w linii prostej, która nas od nich dzieli. Aplikacja wykorzystuje moduł GPS oraz czujniki położenia (w tym kompas), dzięki którym opis gór automatycznie przesuwa się na ekranie w kierunku przeciwnym do obrotu smartfona, a linie opisów wydłużają się lub skracają, w zależności od orientacji telefonu. Kompas można skalibrować kręcąc telefonem ósemki w powietrzu.
  • Wykorzystanie położenia słońca - problemy ze źle działającym kompasem można rozwiązać przez przeciąganie ekranu na boki. Przy ręcznym trafianiu z opisami na szczyty pomaga dodatkowo informacja na temat położenia słońca, która jest widoczna na podglądzie. Żółte półkole odpowiada aktualnemu położeniu słońca, szare - przeciwnej stronie, na którą można wycelować swoim cieniem, stojąc tyłem do promieni. Na żółtym półkolu jest dodatkowo umieszczona informacja o aktualnym kącie padania promieni. Dzięki temu łatwo jest ocenić, że ta góra widziana pod słońce to..., a ta góra, w stronę której pada mój cień to... Algorytm obliczający położenie słońca wykorzystuje informacje o aktualnej lokalizacji GPS, dacie i godzinie oraz strefie czasowej z uwzględnieniem zmiany czasu letni/zimowy. Trzeba dopilnować, żeby w telefonie była ustawiona właściwa data i godzina.

Aplikację można ściągnąć tutaj

Google Play

Więcej informacji tutaj:
http://polskiegory.byledobiec.pl/

Serdecznie zachęcamy do korzystania z aplikacji,
Ania i Robert Celińscy

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...