Wielki Hińczowy Staw (słow. Veľké Hincovo pleso, węg. Nagy-Hincó-tó, niem. Großer Hinzensee) – staw tatrzański położony w Dolinie Hińczowej, stanowiącej górną część Doliny Mięguszowieckiej w słowackiej części Tatr Wysokich.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Dolina Hińczowa

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Dwie trzecie powierzchni Tatr leży na terenie Słowacji. Dzięki temu na tłumy nie można narzekać, a widoki równie urzekające jak po polskiej stronie.

Koprowy Wierch oferuje jedną z najlepszych panoram w Tatrach. To tutaj ujrzysz dzikie turnie i złowrogie granie, a zarazem łagodne kopy i trawiaste zbocza. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Wielki Hińczowy Staw. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 3' 34" E
49° 10' 45" N
Wczytuję...