Autor: 
Licencja : 
PD

Sokolica (747 m) – szczyt w północno-wschodniej części Pienin Środkowych, w tzw. Pieninkach, na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pieninki

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Szybki wyskok na Sokolicę i bajkowy wschód słońca.

Słoneczne Pieniny (Sokolica + Trzy Korony) w jesiennym wydaniu okiem kamery GoPro (13.10.2019).

Wschód słońca na Sokolicy, jeden z piękniejszych jakie miałem okazję podziwiać i to jeszcze w takim towarzystwie :).

Film przedstawiający wschód słońca na Sokolicy w Pieninach i zmagania fotografów nad znalezieniem najlepszego ujęcia chyba najsłynniejszej sosny w Polsce.

Zapraszam na fotorelację z Sokolicy, Trzech Koron i Wysokiego Wierchu.

Trzy Korony i Sokolica - latem okupowane przez tłumy turystów, zimą puste i nostalgiczne. Zobaczcie jak pora roku wpływa na górskie emocje!

To był kolejny udany wyjazd w góry i już nie mogę się doczekać kolejnych :)

Wyjazd w góry to doskonały pomysł na aktywnie spędzony dzień. Moja dzisiejsza propozycja to malownicze Pieniny i całodniowy trekking. Sprawdź!

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Sokolica (Pieniny). Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 26' 26" E
49° 25' 2" N
Wczytuję...