Śnieżnik (1425 m n.p.m.), zwany też Śnieżnikiem Kłodzkim dawniej Kładską Śnieżką, w jęz. niem. Glatzer Schneeberg (nazwa używana w Niemczech) lub Spieglitzer Schneeberg i Grulicher Schneeberg (nazwy używane w Austrii), cz. Králický Sněžník – najwyższy, graniczny szczyt po polskiej stronie w Sudetach Wschodnich i w Masywie Śnieżnika. Na szczycie znajduje się znak graniczny o numerze V/69/10.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Masyw Śnieżnika

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Masyw Śnieżnika

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje obszar Masywu Śnieżnika, Gór Złotych i Bialskich z najwyższym szczytem Ziemi Kłodzkiej - Śnieżnikiem i Ośrodkiem Narciarskim Czarna Góra. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych, restauracje, kościoły, pałace i inne.

Okładka mapy

Sudety wschodnie - część zachodnia

1:60000, Galileos, 2018

Zachodnia część mapy zawiera Kotlinę Kłodzką wraz z Masywem Śnieżnika, Przedgórze Paczkowskie, Góry Bialskie i Rychlebskie oraz Jeseniki.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Relacja z tygodniowej wyprawy w Kotlinę Kłodzką Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Zimowy Masyw Śnieżnika. Widoki z samego szczytu jak i tych wchodzących w skład Masywu.

Majówka pod Śnieżnikiem - relacja i zdjęcia z wiosennego wejścia na tą "zimową" górę.

Rozpoczęcie sezonu trekkingowego, czyli co łączy Śnieżnik z Tatrami.

Dla prawdziwych miłośników gór, nie trzeba strzępić słów, wystarczy widok :)

To było udane 12 godzin w górach. Padło na Sudety Wschodnie i pogranicze polsko-czeskie. Najpierw wschód słońca i świetlny spektakl w Hanušowickie vrchoviny, który nie rozczarowałby nawet największego konesera, a potem zachód słońca z cudowną przejrzystością i widokiem na Karkonosze ze szczytu Śnieżnika.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Śnieżnik. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

16° 50' 57" E
50° 12' 25" N
Wczytuję...