Śnieżne Kotły (niem. Schneegruben, czes. Sněžné jámy) – kotły polodowcowe w Karkonoszach, w południowo-zachodniej Polsce.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Karkonosze

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar czeskich i polskich Karkonoszy – od Špindlerův Mlýna i Peca po Karpacz, Jelenią Górę, Kowary i Szklarską Porębę. Zawiera hipsometryczny rysunek warstwic, naniesione liczne szlaki turystyczne z czasami przejść, a także trasy rowerowe.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Słonecznie, bezwietrznie i magicznie - tak było w połowie lutego w Karkonoszach. Śnieżne stwory, inwersja i światło, w którym koło Śnieżnych Kotłów było jak na oceanie albo obcej planecie.

Śnieżne Stawki z widokiem na Śnieżne Kotły. Zdjęcie z niedzieli - w górach już piękny śnieg ;)

Relacja i kilka myśli z wyprawy w Karkonoszach zimą w styczniu 2020 roku.

Zimowe oblicze Karkonoszy z lekkim pazurem...

Karkonosze. Góry piękne i magiczne. Galeria

Krótki i intensywny wyjazd Sudety, czyli ile można zobaczyć w górach w 3 dni z namiotem w plecaku. W programie Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Izerskie.

Podczas wszystkich dotychczasowych wypadów w Karkonosze ta trasa zrobiła na mnie do tej pory największe wrażenie, przed Wami zeszło weekendowa "Szklarska Pętla" (nazwa robocza), w której jest wszystko co górołazi kochają.

Kilka minut w Śnieżnych Kotłach. Mglista aura wcale nie zapowiadała takich widoków.

Karkonosze są postrzegane jako góry niskie i spokojne. Mało kto wie, że pochłonęły już wiele ofiar, dorównując niemal niebezpiecznym Tatrom.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Śnieżne Kotły. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

15° 33' 29" E
50° 46' 49" N
Wczytuję...