Śnieżka (czes. Sněžka, niem. Schneekoppe) – najwyższy szczyt w Karkonoszach (według źródeł polskich 1602 m n.p.m., zaś według najnowszych pomiarów czeskich 1603 m n.p.m.) i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska. Położona na granicy polsko-czeskiej, góruje nad Kotliną Jeleniogórską, wystając 200 metrów ponad Równię pod Śnieżką. Jest najwybitniejszym szczytem Polski.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Karkonosze

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Karkonosze

1:25000, Galileos, 2014

Obejmuje obszar czeskich i polskich Karkonoszy – od Špindlerův Mlýna i Peca po Karpacz, Jelenią Górę, Kowary i Szklarską Porębę. Zawiera hipsometryczny rysunek warstwic, naniesione liczne szlaki turystyczne z czasami przejść, a także trasy rowerowe.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Polowanie na wschód Księżyca podczas pełni w Karkonoszach.

Zimowe oblicze Karkonoszy z lekkim pazurem...

Wyjątkowy kalendarz z Karkonoszy na 2019 r.

Karkonosze. Góry piękne i magiczne. Galeria

Wycieczka w Karkonosze i jesienne uroki tego miejsca.

Od gorąca twych płomieni zapłonęły liście drzew, Od zieleni do czerwieni krążył lata senny lew. Mała chmurka nad jej czołem, mała łezka, słony smak, Pociemniało, poszarzało - jesień, jak to tak?

To była wyjątkowa majówka. Tak naprawdę na kilka dni cofnęłam się do zimy. Było cudownie, ośnieżone szlaki, słońce, wiatr, rodzina. Wszyscy zadowoleni.

Wejście na Śnieżkę (1602 m n.p.m.) o zimowej porze i pięknej pogodzie.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Śnieżka. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

15° 44' 21" E
50° 44' 8" N
Wczytuję...