Autor: 
Ślęża (łac. Monte Silentii XIII w., w latach 1945-1948 Sobótka, niem. Zobtenberg – dokładne tł. Góra Sobótka) – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 717,5 m n.p.m. Mimo niewielkiej wysokości bezwzględnej, masyw ma imponujący wygląd ze względu na znaczną wysokość względną (ponad 500 m). Ślęża należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów Polskich i Korony Sudetów. Najbliższe miasto w pobliżu góry to Sobótka.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Masyw Ślęży

Mapy zawierające to miejsce

Sudety
Okładka Opis

Masyw Ślęży – Sobótka

1:25000, Galileos,

Oprócz samego Masywu Ślęży obejmuje także fragmenty Równiny Świdnickiej, Równiny Kąckiej i Kotliny Dzierżoniowskiej. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz najważniejsze atrakcje.

Przedgórze Sudeckie

1:50000, Studio Plan, 2013

Obejmuje obszar Przedgórza Sudeckiego – Dzierżoniów, Kłodzko, Bardo, Srebrną Górę, Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Strzelin, Nysę, Grodków, Otmuchów i Ziębice. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych, narciarskich i konnych, łącznie z kilometrażem.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Góra Ślęża idealnie nadawała się na górski rozruch.

Zimowe trekkingi w Masywie Ślęży - opis szlaku na Ślężę oraz wędrówki wokół Ślęży

Recenzja doskonałej przyczepki rowerowej Thule w której koła można zamienić płozami. Czy lato czy zima, nasze dziecko możemy zabrać wszędzie o każdej porze roku. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą, gdy na rynku istnieje sprzęt przełamujący ograniczenia.

Spojrzenie na sudeckie pasma w promieniach zachodzącego słońca!

Jak co roku setki osób wchodzą na Ślężę aby tam przywitać Nowy Rok.

Z okazji premiery 7. części Gwiezdnych Wojen udało mi się odnaleźć siedem śladów potwierdzających fakt, że fabuła filmu toczy się w naszych polskich górach!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Ślęża. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

16° 42' 30" E
50° 51' 54" N
Wczytuję...