Masyw Ślęży (niem. Zobtengebirge) – najbardziej na północ wysunięty fragment Przedgórza Sudeckiego, zaraz za Równiną Świdnicką i Wzgórzami Strzegomskimi, wraz z nimi należący do geograficznej podprowincji Sudety z Przedgórzem Sudeckim.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Przedgórze Sudeckie
Szczyty:
Ślęża (718 m n.p.m.)
Inne lokacje podrzędne:

Mapy obejmujące tę lokację

Sudety
Okładka Opis

Masyw Ślęży – Sobótka

1:25000, Galileos,

Oprócz samego Masywu Ślęży obejmuje także fragmenty Równiny Świdnickiej, Równiny Kąckiej i Kotliny Dzierżoniowskiej. Zawiera aktualny przebieg szlaków turystycznych pieszych i rowerowych oraz najważniejsze atrakcje.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Góra Ślęża idealnie nadawała się na górski rozruch.

Zimowe trekkingi w Masywie Ślęży - opis szlaku na Ślężę oraz wędrówki wokół Ślęży

Recenzja doskonałej przyczepki rowerowej Thule w której koła można zamienić płozami. Czy lato czy zima, nasze dziecko możemy zabrać wszędzie o każdej porze roku. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą, gdy na rynku istnieje sprzęt przełamujący ograniczenia.

Listopadowe szlaki tylko przekonują nas o tym, że tak naprawdę liczy się droga sama w sobie. Góry ciągną nie spektakularnymi widokami ze szczytów, nie pobijaniem kolejnych metrów wysokości, lecz doświadczeniem drogi – bycia samemu ze sobą i z ludźmi, na których nam zależy. Na przykładzie rodzinnych wycieczek na Kowadło, Śnieżnik i Ślężę.

Spojrzenie na sudeckie pasma w promieniach zachodzącego słońca!

Jak co roku setki osób wchodzą na Ślężę aby tam przywitać Nowy Rok.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Masyw Ślęży. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...