Pieniński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 czerwca 1932 r. jako pierwszy park narodowy w Polsce, położony w województwie małopolskim.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pieniny

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Jesień, choć bywa kapryśna, potrafi pokazać także to lepsze oblicze. Zapraszam na wędrówkę po jesiennych Pieninach Właściwych.

Bardzo ciepły wrzesień w Pieninach - już po sezonie - to już trochę mniejszy tłok na szlakach.

Szlakiem żółtym na Przełęcz Szopka, dalej na Trzy Korony, powrót szlakiem zielonym do punktu startu:)

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Pieniński Park Narodowy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...