Grupa Mędralowej – grupa szczytów na południowo-zachodnim końcu Pasma Przedbabiogórskiego, które według Jerzego Kondrackiego, autora regionalizacji geograficznej Polski należy do Beskidu Makowskiego. W grupie tej znajduje się najwyższy szczyt całego pasma – Mędralowa (1169 m). Na mapach i w przewodnikach turystycznych często cała Pasmo Przedbabiogórskie zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Przedbabiogórskie
Obiekty noclegowe:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Żywiecki

1:50000, Compass, 2015

Część mapy dotycząca Beskidu Żywieckiego obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Żywcem, Ujsołami, Makowem Podhalańskim a Lipnicą Wielką. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Niby nic, kolejny wyjazd z kursu przewodnickiego, a jednak zostanie mi ten wyjazd na długo w pamięci. Ten czas tak szybko leci, że nawet człowiek nie zdaje sobie sprawy, zamknie oko na pół godziny, a tu nagle uciekają dwie, i niestety minionego czasu nie da się już dogonić. Mieliśmy się o tym osobiście przekonać w trakcie opisywanego wyjazdu, ale po kolei...

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Pasmo Mędralowej. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...