Nowa Zelandia (ang. New Zealand [nju:ˈzi:lənd], maor. Aotearoa [aɔˈtɛaɾɔa], Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie położone na południowo-zachodnim Pacyfiku, w Australazji, na południowy wschód od Australii. Składa się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych, w tym wyspy Stewart i wysp Chatham. W skład Nowej Zelandii (a dokładniej w skład królestwa stowarzyszeniowego Nowej Zelandii, połączonego unią personalną z Wielką Brytanią i innymi królestwami stowarzyszeniowymi) wchodzą również terytoria stowarzyszone z Nową Zelandią lub od niej zależne: Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne oraz Tokelau i Dependencja Rossa. Stolicą jest Wellington, natomiast największym miastem jest Auckland, w którym mieszka 1,5 mln osób (ok. 29% ludności państwa).

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Australia i Oceania
Miejscowości:
Obszary:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Propozycja trasy i relacja z przejścia do Mueller Hut w Parku Narodowym Aoraki / Mount Cook w Nowej Zelandii.

Routeburn Track to jeden z dziewięciu Wielkich Szlaków Nowej Zelandii. Zostały wyróżnione ze wzdględu na wyjątkowe walory krajobrazowe oraz poziom przygotowanej infrastruktury turystycznej. Za wygodę trzeba jednak płacić, ale czy zawsze...

Silver Peaks, czyli Srebrne Szczyty, nie są aż tak rozreklamowane jak Great Walks. Moim zdaniem widoki są tak niesamowite, że na to zasługują.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Nowa Zelandia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...