Autor: 

Korab (alb. Mali i Korabit, maced. Кораб) – pasmo górskie na Półwyspie Bałkańskim, na pograniczu Macedonii Północnej i Albanii. Najwyższy szczyt masywu - Golem Korab osiąga wysokość 2764 m. W masywie znajduje się dziesięć szczytów przekraczających 2000 m, oraz jedne z najwyżej położonych przełęczy w regionie, między innymi Porta e Korabit të Vogël (2465 m) i Porta e Korabit të Madh (2062 m). Pasmo ciągnie się przez około 40 km z północy na południe.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: AlbaniaMacedonia Północna
Szczyty:
Golem Korab (2764 m n.p.m.)

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Wejście na Maja e Korabit (Korab) to kolejny epizod naszej bałkańskiej podróży. Zdobywając Korab staliśmy jednocześnie w najwyższym punkcie Albanii i Macedonii. Kolejny krok do Korony Europy :)

Relacja z wrześniowego wejścia na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii.

Warto na własne oczy zobaczyć piękno tych gór i przekonać się na własnej skórze, jak trudne panują tam warunki, zwłaszcza latem.

Zdjęcia z wejścia na Korab - najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Pogoda za milion denarów, piękne krajobrazy i puste góry - czego chcieć więcej?

Masyw Medenicy w zachodniej Macedonii miał być tylko treningiem przed wejściem na najwyższy szczyt tego kraju, Korab, jednak okazał się dwudniową wyprawą.

Są różni zbieracze. Jedni kolekcjonują znaczki, inni punkty za wykroczenia drogowe. Ja zbieram kamyki ze szczytów Korony Europy...

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Korab. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...