Islandia (isl. Ísland, wym. ˈistlant; Republika Islandii, isl. Lýðveldið Ísland) – państwo położone na północy Grzbietu Śródatlantyckiego, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Stolicą państwa jest Reykjavík. Islandia jest jednym z krajów nordyckich.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Europa
Szczyty:
Brennisteinsalda (855 m n.p.m.)
Miejscowości:
Rzeki:
Akweny wodne:
Wodospady:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Lista szlaków pieszych w Islandii, które odkrywają przyrodniczy charakter wyspy

Tygodniowa włóczęga po krainie lodu i ognia.

Islandia - bajkowa kraina pełna pięknych górskich widoków i gorących źródeł. Przedstawiamy drugą część z naszego pobytu w tęczowych górach Landmannalaugar.

Pamiętam kiedy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia z tego regionu Islandii. Nie mogłam uwierzyć, że istnieją miejsca, gdzie natura zabawiła się w dosłownie malarza. Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy! Paleta barw minerałów budujących zbocza gór Landmannalaugar jest oszałamiająca.

Mgła, wodospad Glymur i nasza próba budowy "wanny" we Fiordzie Hvalfjörður. O tym i wielu innych naszych wspomnieniach z 3 dnia podróży po kapryśnej Islandii piszemy w pachnącym mchem poście :)

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Islandia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...