Okładka

To ten szczyt który wszystkich widzących go po raz pierwszy wgniata w ziemię. Wyrasta on bezpośrednio z tafli Morskiego Oka całkowicie dominując krajobraz doliny, a biorąc pod uwagę statystykę tylko z 2021 roku mówiącą o ponad milionie turystów nad Morskim Okiem jasne staje się, że to uczucie zdominowania zna spora część z nas.

Dlatego dziś opowiem Ci krótką historię o powstaniu zdjęcia w miejscu, w którym wykonuje się milion podobnych zdjęć rocznie, ale przy tej okazji poznasz fragmenty najlepszych rozdziałów z Tatrzańskiej historii. Opowiem o pierwszym przejściu w zimowych warunkach północnej ściany Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego, będzie też o niemal idealnej SuperDirettissimie i o tym, co to wszystko może właściwie znaczyć.

Mięguszowiecki szczyt wielki - Historia jednej fotografii #4

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...