Okładka

Sportowcy uważają, że każda pogoda jest dobra na trening, niewłaściwy jest tylko strój. Jeżeli nie chcesz rezygnować z biegania czy rowerowych przejażdżek, sprawdź jakie ciepłe kurtki zimowe damskie są obecnie polecane i na co warto zwrócić uwagę.

Jesteś aktywna? Poznaj sportowe kurtki damskie!

Kurtki zimowe powinny spełniać kilka funkcji. Pierwszą z nich jest oczywiście ochrona termiczna – gdy na zewnątrz panują mrozy, ten element garderoby powinien pozwolić na komfortowe przebywanie na dworze bez nieprzyjemnego uczucia chłodu. Co do zasady każda zimowa kurtka ma za zadanie zapewnić nam ciepło – bez względu na to, czy jest puchowa, z futra czy wełny. Komplikacja może się pojawić, gdy chcemy wykorzystać ją jako odzież do aktywności fizycznej. Wówczas wiele modeli nie będzie się nadawać, ze względu na krępowanie ruchów i niewłaściwy fason.

Niezależnie od tego powinno się przyjąć, że wybór zaczyna się od materiału i jego wypełnienia. Grubość będzie co prawda uzależniona od aktywności fizycznej, choć można też podejść do tego nieco bardziej… uniwersalnie.

Sportowe damskie kurtki zimowe do zadań specjalnych

To, jaką kurtkę wybierzesz, jest uzależnione od sportu, jaki uprawiasz. Jeżeli jest to jogging, jazda na rowerze czy tym podobna aktywność, sięgnij po popularne już na rynku pikowane kurtki o długości do pasa, aby nie krępować ruchów. Ważne, aby przykrywały nerki oraz pośladki. Podczas aktywności fizycznej ciało się rozgrzewa i nie czujesz chłodnych powiewów wiatru, które mogą w późniejszym czasie doprowadzić do przeziębienia.

A co ze sportami zimowymi? Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ wbrew wszelkim przekonaniom, to nie grubość kurtki i ilość wypełnienia jest ważna, a ich jakość i zastosowane technologie. Dlaczego?

Racja – puchówki to bardzo ciepłe kurtki, ale mogą być zbyt obszerne do uprawiania sportów. Jazda na nartach i desce wymaga od nas swobody poruszania się. Inaczej możemy zapomnieć o wykonywaniu różnych manewrów.

Jadąc na narty lub deskę, musimy wzbić się na górskie szczyty. Może i panują tam ujemne temperatury, to człowiek jest narażony na bliższe spotkanie z promieniami słonecznymi.

Ponadto sporty zimowe są bardzo wymagające i powodują spalanie dużej ilości kalorii, wydzielając przy tym więcej ciepła niż przy bieganiu. Dlatego grube i bardzo ciepłe kurtki zimowe damskie mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Sportowcy polecają nieco lżejsze modele, z nowoczesnymi wypełnieniem, a szczególnie kurtki zimowe damskie z kapturem – wiele interesujących modeli znajdziesz m.in. w sklepie Denley. Ich wysoki kołnierz będzie nas osłaniać przed wiatrem, a kaptur zawsze będzie stanowić dodatkową ochronę przed padającym śniegiem. Nie zapomnij też o licznych kieszeniach – na telefon, skipass, małą przekąskę i rękawiczki.

Czy kolor sportowej kurtki zimowej ma znaczenie?

Z funkcjonalnego punktu widzenia – nie, ale wybierz taki, który wpada w twoje gusta. Pamiętaj jednak, że na stoku warto się wyróżniać! Dzięki temu łatwiej będzie Cię zauważyć przy i unikniesz zderzenia z innymi narciarzami. Pamiętaj, że w pogoni za idealną stylizacją nie warto ryzykować zdrowia lub życia, dlatego odradzamy kurtki w kolorze białym.

Ani deszcz, ani przymrozek nie jest wymówką przed aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu. Sportowcy uważają wręcz, że niższe temperatury działają zdecydowanie lepiej na ciało, hartując i zwiększając odporność. Jednak nie wystarczą tylko dobre chęci, potrzebny jest odpowiedni strój, który jednocześnie zapewni doskonałą izolację cieplną, nie przegrzeje i będzie pozwalać na swobodne ruchy.

Materiał sponsorowany

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...