Autor: 

Gdy za oknem robi się coraz cieplej, a dzień jest odczuwalnie dłuższy, to niechybny znak, że zbliża się jeden z najbardziej ulubionych weekendów Polek i Polaków. Majówka. Czas na przebudzenie po zimie i odprężenie się w ulubiony sposób. Na co warto zwrócić uwagę, planując Majówkę w górach? Co jest absolutnie niezbędne, a bez czego można się obyć, rezerwując nocleg? Zobacz, jak zapewnić sobie niezapomniane odprężenie w górskich klimatach!

Autor: 
Majówka w górach

Majówka w górach

Majówka w górach

Niewiele potrzeba, by spędzić udany weekend majowy w górach. Piękne okoliczności przyrody i mnóstwo różnych atrakcji sprawia, że właściwie każdy znajdzie w górach swój własny, wymarzony wręcz, sposób, by odpocząć od natłoku obowiązków i codziennych spraw. Wybierając hotel w górach, mamy wiele różnych opcji i możemy dopasować swój pobyt o potrzebne wygody. Jedni nie wyobrażają sobie wyjazdu bez góralskich śniadań, inni chcieliby bogatą Strefę SPA w obiekcie, a jeszcze innym zależy na wspaniałym widoku na górskie szczyty. Dzięki bogatej ofercie hoteli i noclegów, każdy z łatwością znajdzie ten, który najbardziej odpowiada wymaganym standardom.

Na co warto zwrócić uwagę, planując Majówkę w górach? Przede wszystkim sprawdzić pogodę i zaplanować, jak chcemy spędzać wolny czas. Przykładowo, jeśli wybieramy hotel w Tatrach i marzy nam się długie chodzenie po górskich ścieżkach, warto wybrać nocleg z obfitym śniadaniem, ale zrezygnować z obiadokolacji. Jeśli zaś naszym wymarzonym odpoczynkiem będzie relaks w jacuzzi z widokiem na góry, warto zainteresować się, czy obiekt, w którym zamierzamy nocować, oferuje nieograniczony dostęp do Strefy Wellness. Odpowiednie planowanie jest kluczowe, by określić, co będzie nam absolutnie niezbędne, a bez czego możemy się obyć, co z kolei wpłynie na pozytywne i niezapomniane wrażenia z wypoczynku.

Wypoczynek z dala od hałaśliwego miasta

Nie tylko wspaniałe trasy - piesze i rowerowe, bliskość term i wspaniałe widoki. Majówka w górach to także niezapomniany góralski klimat, przyjemne wieczory w przytulnych karczmach, czyste powietrze i wiele innych zalet, które trzeba po prostu poczuć. Ciekawym miejscem, które warto wziąć pod rozwagę, planując wyjazd, jest Białka Tatrzańska. Podobnie, jak zimowa stolica Polski - Zakopane, oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Odpowiednio wybrany hotel w Białce Tatrzańskiej zapewni przyjemną regenerację i odpoczynek, pomagający naładować baterie przed powrotem do codziennych spraw. Sama Kotelnica Białczańska jest miejscem, w którym przyjemnie można spędzić wiele godzin, wyruszając z niej na naprawdę przyjemną i niesamowitą wycieczkę.

Podobnie rzecz ma się z nieco mniej popularnymi Pieninami, które również warto rozważyć, planując majówkowy, weekendowy bądź wakacyjny wyjazd. Ten region Polski jest o tyle ciekawy, że słynie nie tylko z górskich atrakcji, ale i ze spływu przełomem Dunajca, niesamowitej trasy rowerowej “Velo Dunajec” czy Wąwozu Homole, który szczególnie lubiany jest przez rodziny z dziećmi – nie jest wymagający, ale zapewnia cudowne widoki i wrażenia estetyczne. Jeśli zaś chodzi o Hotel w Pieninach, to najczęstszym i najbardziej naturalnym wyborem jest oczywiście Szczawnica. Znakomicie zlokalizowana miejscowość zapewnia łatwy dostęp do wszystkich atrakcji, łącznie z najwyższym szczytem Pienin - Wysoką oraz do “turystycznej” infrastruktury, w postaci sklepów, restauracji czy karczm. Pobyt w Pieninach jest dobrym wyborem zarówno na krótkie wypady, jak i dłuższy relaks wakacyjny - łatwo tu o miłe spędzania czasu i przyjemny wypoczynek.

Jeśli rozglądasz się za innym miejscem do wypoczynku, odwiedź portal Emoti.pl, zapewniający pobyty w hotelach w całej Polsce i Europie. Przekonaj się, jak łatwo się nastroić na wypoczynek!

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...