Okładka

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas mniejsze lub większe wyjazdy zaplanowało ponadto na majówkę. Jeśli wasze podróżnicze plany w tym roku obejmują zagraniczne cele, koniecznie powinniście pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Na rynku dostępnych jest wiele polis skierowanych do osób wyjeżdżających za granicę. Które z nich warto wybrać w danym przypadku? Jak działa ubezpieczenie turystyczne i co obejmuje? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule.

Czemu warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Ochrona w przypadku zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku

Planując wyjazd za granicę, warto pamiętać, że przebywając w innym kraju, nie jesteśmy chronieni w takim stopniu, jak w Polsce. Jeśli zachorujecie lub wydarzy wam się wypadek, będziecie zmuszeni pokryć koszty leczenia, transportu i innych usług medycznych - a te mogą okazać się naprawdę wysokie. Przed ogromnymi wydatkami i stresem uchroni was jednak odpowiednio dobrane turystyczne ubezpieczenie. Poza nim, warto wykupić także kilka innych polis, które uczynią wakacyjny wypoczynek dużo bezpieczniejszym.

Kiedy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to za mało. Jaką ochronę zyskasz w ramach ubezpieczenia turystycznego?

Wielu podróżnych, wyjeżdżając za granicę, po prostu wyrabia Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, ważną na terenie wszystkich państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ta uprawnia jednak tylko do bezpłatnego skorzystania z podstawowych usług medycznych w nagłych sytuacjach. Prawo do poważniejszych zabiegów lub pomocy stomatologicznej da wam jednak tylko dopasowane do waszych potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Informacje o tym, jaką ochronę zapewnia, znajdziecie w ogólnych warunkach ubezpieczenia danej oferty. Ponadto, jeśli planujecie trekkingi, wykupcie też ubezpieczenie w góry, które pokryje koszty ratownictwa.

Nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia. Ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i od odpowiedzialności cywilnej

Pewność, że ubezpieczyciel pokryje ewentualne koszty leczenia to absolutna podstawa poczucia bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wyjazdu. By ten był jak najbardziej komfortowy, warto jednak wykupić również ubezpieczenie sprzętu sportowego i pozostałych elementów bagażu o dużej wartości. Dzięki temu zyskacie możliwość wypłaty odszkodowania w razie ich uszkodzenia lub utraty (np. w wyniku kradzieży). Przydatne może tez okazać się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pozwoli uzyskać środki na pokrycie spowodowanych przez was ewentualnych szkód.

Ubezpieczenie podróżne to też ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Czemu warto wykupić je trakcie podróży zagranicznej?

Wyjazdy zagraniczne wiążą się poza tym z ryzykiem strat wynikłych z wykupieniem biletów na loty czy imprezy, w których (np. z powodu choroby) nie będziecie mogli uczestniczyć. Na taki wypadek zabezpieczycie się dzięki ubezpieczeniu kosztów rezygnacji. W ramach polisy ubezpieczyciel zwróci wam pieniądze za niewykorzystane bilety lotnicze, a niekiedy też na wydarzenia kulturalne takie jak koncerty. Warunkiem wypłacenia odszkodowania jest ważne uzasadnienie - np. choroba lub wypadek.

Pokrycie kosztów leczenia, transportu powrotnego lub utraconego bagażu. Przed wyjazdem koniecznie wykup polisę turystyczną

Wykupując polisę, koniecznie sprawdźcie, co obejmuje ubezpieczenie turystyczne oferowane przez dane towarzystwo. Absolutne minimum to koszty ratownictwa i leczenia. Dobre ubezpieczenie powinno też refundować transport ubezpieczonego do kraju lub specjalistycznych placówek. Poza tym warto wykupić ubezpieczenie na bagaż oraz kosztów rezygnacji. To stosunkowo niewielkie wydatki, a dadzą wam pewność, że wasz wyjazd nie skończy się finansową katastrofą. Ubezpieczenia turystyczne różnych typów możecie wykupić za pośrednictwem strony https://wakacyjnapolisa.pl/.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...