Okładka

Dobry, nieduży plecak na jedno czy dwudniowe wyprawy to ekwipunek, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego aktywnego turysty. W sklepach turystycznych można obecnie swobodnie wybierać dowolny taki model, spośród wielu marek outdoorowych. My obecnie dostaliśmy do testu lekki plecak marki Thule - model Stir Alpine 40 L, który już na pierwszy rzut oka świetnie się prezentuje. Zapraszamy do lektury!

Thule Stir Alpine 40L to lekki kompaktowy plecak dedykowany alpinistom i narciarzom skiturowym, przeznaczony na jednodniowe wypady. Choć przy odpowiednim spakowaniu i noclegu w schronisku z powodzeniem może także być użyty na 2 dni (przetestowaliśmy to).

Plecak ma budowę kompozytową, co oznacza, że można z łatwością go dostosować do różnych zadań. Z powodzeniem będzie można używać go do wspinaczki, gdyż posiada elementy do mocowania czekanów, liny, karabińczyków i innego oprzyrządowania do wspinaczki. Jeśli jednak wolicie zimowe wyprawy na skitury, czy narty backountry z powadzeniem przypniemy do niego narty, spakujemy puchówkę, wałówkę czy termos ciepłej herbaty.

Hiking Backpack - Thule Stir 35L

Warto tu wspomnieć, że plecak bez problemu posłuży wam także na zwykłe wypady w góry czy w teren, mimo swojej „specjalizacji” bez problemu nada się także do codziennych wycieczek. Jest bardzo uniwersalny i łatwo go dostosować do sowich indywidualnych potrzeb. Nam w szczególności poda się właśnie ta wielozadaniowość i wszechstronność. Plecak jest bardzo lekki (1,29 kg), nieduży gabarytowo (29x26x58cm) i nosi się go komfortowo, co ma przełożenie na użytkowanie w terenie. Warto wspomnieć też o własnym autorskim systemie mocowania pasków – nie na zatrzaski, ale na lekkie klamry, które tylko przekładamy i zaczepiamy. Kolor to klasyk – ciemny, producent nadał mu nazwę szary obsydian, dla nas takie określenie koloru to nowość.

Obecnie plecak wyrusza z nami do fińskiej Laponii, wkrótce napiszemy o nim nieco więcej i zaprezentujemy więcej zdjęć w terenie.

Na zakończenie podajemy opis producenta:

 • Przeznaczona na wszelkie wyprawy dzięki odpornemu na warunki pogodowe i ścieranie nylonowemu materiałowi
 • Zdejmowana pokrywa, osłona ramy, wyściółka pasa biodrowego i pasek piersiowy pozwalają ograniczyć ciężar zapakowanego plecaka nawet o 500 g na lekkie, szybkie wypady
 • Klapka przeciwdeszczowa zapewnia ochronę przed warunkami pogodowymi po zdjęciu pokrywy
 • Bezpieczne mocowanie nart do ramy A lub ukośnie
 • Kieszeń na pasie naramiennym, z rozciągliwego materiału zapewnia szybki dostęp do przekąsek
 • Szybko dostępne boczne zamki błyskawiczne umożliwiają znajdowanie zawartości od góry i od środka plecaka
 • Możliwość zamocowania dwóch czekanów do specjalnych uchwytów
 • Mocowanie linki lub kurtki za pomocą paska kompresyjnego znajdującego się pod pokrywą
 • W plecaku przewidziano wyposażone w otwór na rurkę miejsce na zbiornik z napojem (zbiornik sprzedawany oddzielnie)
 • Wewnętrzna siatkowa kieszeń na zamek błyskawiczny ułatwia przechowywanie drobiazgów
 • Łatwy dostęp do pętli na sprzęt zabezpieczający, zintegrowanych z pasem biodrowym

Cena: 889 PLN

Na stronie Thule: https://www.thule.com/pl-pl/backpacks/hiking-backpacks/thule-stir-alpine-40l-_-3204502

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...