Okładka

Orla Baszta (2176 m n.p.m.) to jeden ze szczytów trawersowanych przez słynną Orlą Perć (0+). Łatwo da się tam wejść (1 min od szlaku, 0-), ale warto zachować szczególną ostrożność.

Kulminacja Orlej Baszty ma postać występu skalnego nad przepaścią (niczym skała Króla Lwa) i ekspozycja tam panująca jest bardzo emocjonująca. Na całej Orlej Perci nie ma ekspozycji, która mogłaby się równać z Orlą Basztą. A zatem szczyt polecany tylko osobom o dużej odporności na przepaściste widoki. Dodatkowo trzeba uważać na kruszyznę, aby nie strącać luźnych kamieni na poniżej znajdujący się szlak (strącenie kamienia mogłoby się źle skończyć). Filmik oprócz dawki emocjonujących widoków, przedstawia także fragmenty Orlej Perci (między Skrajnym Granatem a Orlą Basztą). Życzę miłego oglądania, pozdrawiam!

Orla Baszta - szalona przepaść nad Doliną Pańszczycy

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...