Szwajcaria to kraj niezliczonych atrakcji turystycznych, wśród których znajdziemy m.in. zapierające dech w piersiach alpejskie widoki, klimatyczne miasteczka czy górskie serpentyny. Poznaj 5 najciekawszych miejsc, które warto odwiedzić podczas zbliżających się ferii zimowych.

Choć Szwajcaria kojarzy się głównie z czekoladą, zegarkami i bogactwem, przyciąga m.in. licznymi atrakcjami turystycznymi, obok których nie sposób przejść obojętnie. Oprócz najpiękniejszych gór w całej Europie kraj ten ma do zaoferowania ogromne wodospady i zachwycające panoramy. Zobacz, jakie miejsca warto odwiedzić, planując podróż do alpejskiego raju.

Taras widokowy na Titlis

Szwajcaria położona jest na jednym z najbardziej górzystych terenów na świecie. Znajdziemy tam kilka szczytów wznoszących się powyżej 3000 m n.p.m. Na jeden z nich — Titlis — możemy dotrzeć kolejką górską. Na samej górze czeka na nas taras widokowy, do którego prowadzi zawieszony nad przepaścią most. Po drodze możemy zwiedzić także fragment wnętrza lodowca. Wszystkiemu towarzyszy panorama ośnieżonych alpejskich szczytów, miasteczek i jezior, które możemy podziwiać z wysokości ponad 3 kilometrów!

Kurort narciarski Zermatt-Matterhorn

Szwajcaria to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Na terenie całego kraju znajdują się doskonałej jakości trasy narciarskie, których łączna długość wynosi kilkaset kilometrów. Szerokie stoki i strome wąwozy przyciągają turystów z całego świata. Jednym z najpopularniejszych kurortów jest położony na wysokości 4000 m n.p.m. Zermatt-Matterhorn (najwyżej usytuowany w całych Alpach). To aż 322 km tras narciarskich, na które składają się krótsze odcinki o zróżnicowanym poziomie trudności. Zermatt-Matterhorn stanowi świetną propozycję zarówno dla amatorów, jak i pasjonatów zimowych sportów.

Szlaki turystyczne w Dolinie Haslital

Szlaki turystyczne w Dolinie Haslital dają wiele okazji na poznanie wyjątkowego folkloru Szwajcarii i oferują mnóstwo aktywności dla całej rodzin. Możemy wybrać się na wycieczkę wzdłuż zamarzniętego wodospadu, przez zaśnieżone lasy czy rozległe, niezamieszkałe tereny. Zimą Dolina Haslital zachwyci także amatorów trekkingu, saneczkarstwa i wspinaczki wysokogórskiej. Na trasie możemy skorzystać m.in. ze sztucznego, jak i naturalnego lodowiska, wyciągu narciarskiego czy paralotni.

Lucerna — tu magia spotyka się z codziennością

Lucerna to miasteczko usytuowane na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów. Przez mieszkańców i turystów uznawane za najbardziej magiczne w całym kraju. Spacer miejskimi uliczkami stanowi świetną alternatywę dla wszystkich, którzy wolą spędzać urlop w towarzystwie zabytków i historycznej architektury. Lucerna oferuje zwiedzającym wiele atrakcji, m.in.:

  • drewniany Most Kapliczny z 1333 r.,
  • rozległą i pozbawioną ruchu samochodowego starówkę,
  • panorama Bourbaki,
  • Szwajcarskie Muzeum Transportu.

Lucerna jest również bogata w kultowe punkty gastronomiczne, w których możemy poznać lokalne przysmaki, zachwycając się przy tym wyjątkowymi widokami.

Szwajcarski Park Narodowy

Podczas pobytu w Szwajcarii, warto odwiedzić tamtejszy Park Narodowy — to największy rezerwat przyrody (jego powierzchnia ma aż 170 km2!), który obejmuje w większości obszar Alp. Najwyższy jego punkt znajduje się na wysokości 3174 m n.p.m., natomiast najniższy - 1400 m n.p.m.

Szwajcarski Park Narodowy jako jeden z nielicznych na świecie nie ma infrastruktury turystycznej. Oznacza to większą swobodę dla zwiedzających, którzy mają do dyspozycji 80 kilometrów dobrze utrzymanych szlaków. Rezerwat zachwyca bioróżnorodnością w zakresie flory, na którą składają się:

  • formacje skalne,
  • alpejskie łąki,
  • roślinność lodowcowa.

Wśród fauny znajdziemy natomiast jednorożce, kozice, lisy czy świstaki.

Wiesz już, jakie miejsca warto odwiedzić podczas zimowego urlopu w Szwajcarii. Czyż nie warto zobaczyć je na własne oczy? Jeśli odpowiedź brzmi tak i zastanawiasz się, gdzie warto przenocować, sprawdź ofertę prywatnych domków do wynajęcia, które oferują bezpośredni dostęp do wielu atrakcji turystycznych.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...