Okładka

Przedstawiam kompilację ujęć wspinaczkowych z sezonu 2020. Wspinanie to emocjonująca i wciągająca pasja (o czym przekonuje się od 2019 roku). Wymaga sporo wysiłku i odwagi, ale w zamian mamy pełno wrażeń i satysfakcji. Najbardziej efektowne jest wspinanie w górach (duża ekspozycja w połączeniu z pięknymi krajobrazami), wcześniej jednak warto sprawdzić się w skałach (np. Jura), a jeszcze wcześniej potrenować na ściance wspinaczkowej (polecam zimę spędzać na ściance, aby w ciepłym półroczu mieć formę na skały i góry).

W sezonie 2020 na ściance wspinaczkowej wreszcie udało mi się zaliczyć "szóstkę" na wędkę (max VI+), co później potwierdziłem w skałach robiąc VI (też na wędkę). Moje najciekawsze wspinanie w 2020 roku to był Wielki Filar na Wielkiej Turni (V os, 40 m). Duże ściany na Jurze potrafią dać namiastkę górskiej przygody. No i we wrześniu 2020 zaliczyłem debiut w Tatrach jak chodzi o wspinanie z asekuracją (Kościelec granią II).

Wspinaczkowa zajawka 2020

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...