Okładka

Planujesz wypad w góry? Już dziś w warunkach domowych zadbaj o swoją kondycję!

Trening w domu. Czy może efektywny?

Pandemia koronawirusa dla wielu z nas oznaczała konieczność przeniesienia swoich obowiązków z biura do domu. Niestety, ale również przyjemności dotyczące tego jak spędzaliśmy czas wolny, musiały zostać mocno przeorganizowane. Trening na siłowni, który dla sporej części Polaków był nieodłącznym elementem nie tylko spędzania czasu wolnego, ale i dbania o tężyznę fizyczną, musiał przybrać inny wymiar. I tak pasjonaci sportu przenieśli się ze swoimi ćwiczeniami do domów. Co więcej, część z nich musiała wykazać się niezwykle silną wolą i zawziętością, łącząc nie jedną, a kilka pasji. Przykład? Chodzenie po górach. Ci, którzy kochają spacerować po górach wiedzą, jak ważna jest nie tylko odpowiednia kondycja, ale również siła, potrzebna podczas wspinaczek. W tego typu sytuacjach domowych trening musiał być zatem rozpisany w taki sposób, aby jego wykonanie wpływało na lepsze osiągnięcia podczas górskich eskapad. Na szczęście dla wszystkich, którzy chcą w swoich domach zadbać o odpowiednią kondycję, z pomocą przychodzi sprzęt do lekkoatletyki na https://www.prosportowy.pl

Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać w domu?

Bardzo ważną informacją dla wszystkich tych, którzy nie czują się mocni, jeżeli chodzi o wiedzę dotyczącą treningu w domu, jest to, że do jego poprawnego wykonania nie potrzeba żadnego sprzętu. Owszem, dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie, takowy będzie potrzebny. Wracając do treningu bez użycia sprzętu, podczas chodzenia w górach niezwykle istotną rolę spełniają nogi: łydki oraz mięśnie dwu- i czworogłowe. Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń, które wspiera wymienione grupy mięśniowe, są przysiady. Do ich wykonania w domu konieczne jest tylko tyle miejsca, ile zajmie Twoje ciało. Przysiady w zależności od doświadczenia można wykonywać do uzyskania kąta prostego w kolanie lub, z biegiem czasu, aż do pełnego przysiadu. Łydki z kolegi łatwo wzmocnić, stając na małym wzniesieniu — może to być próg drzwi, i wykonując powtórzenia na każdą z łydek unosić swoje ciało. Spacery w górach bardzo często obciążają również plecy. Dobrym treningiem tej partii ciała będą skłony na prostych nogach — wzmocnienie odcinka lędźwiowego. Jeżeli po jakimś czasie uznasz, że zaproponowane ćwiczenia są dla Ciebie za łatwe, to dobrym pomysłem będzie wykonanie ich z obciążeniem.

Poprawa kondycji w warunkach domowych

Lubisz ćwiczyć w domu? Może warto kupić swój własny rower treningowy? Takie rozwiązanie jest polecane dla tych, którzy osiągnęli już pewien poziom w domowym treningu i chcą wykonać kolejny krok w kierunku poprawy siły i kondycji. A dzięki rowerkowi stacjonarnemu w krótkim czasie można poprawić zarówno siłę, jak i kondycję fizyczną. Jazda na czas, stopniowe zwiększanie przejechanych kilometrów doskonale wspiera możliwości kondycyjne, które przydadzą się podczas długich górskich wycieczek. Trening ze zmiennym obciążeniem, wykonany w pozycji siedzącej lub na stojąco bardzo mocno z kolei wpływa na uda — dynamiczny rozwój mięśnia dwu- i czworogłowego. Jeżeli dodamy do tego kondycję, to mamy trening w warunkach domowych w opcji 2 w 1. Jest to zatem bardzo popularna i polecana opcja dla każdego, kto w swoim domu chce zadbać o swoją tężyznę fizyczną.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...