Autor: 

Choć górskie wędrówki mają to do siebie, że najchętniej porzucamy na ich rzecz nadmiar technologii, to jednak warto mieć pod ręką telefon. Co prawda wyciszony, tak by nie zakłócał radości płynącej z podziwiania widoków… Ale zawsze na straży bezpieczeństwa. Jak jednak sprawić, by ten, nawet mimo chwilowego odcięcia od świata, zawsze był naładowany? Z odpowiedzią spieszą podręczne ładowarki solarne.

Ładowarki słoneczne: co i jak?

W jaki sposób działa to urządzenie? Technolodzy z firmy Choetech, jednego z pionierów tej technologii na rynku, podpowiadają: za sprawą paneli słonecznych SunPower można odzyskać nawet do 23,5% energii słonecznej i przekształcić ją na absolutnie darmową energię zasilającą sprzęt elektroniczny. Sama ładowarka solarna jest niewielka, lekka, a do tego bardzo stylowa. Na pierwszy rzut oka można by nawet pomyśleć, iż jest to elegancka teczka bądź tablet, przez co świetnie wpisze się w ekwipunek modnego podróżnika. Urządzenie składa się, tak by finalnie osiągnąć kształt oraz rozmiar niewielkiego notatnika, jednak w razie potrzeby rozwiń je i ułóż je pod takim kątem, by mogło pochwycić promienie słoneczne – gotowe! Teraz możesz zasilić smartfon, bezprzewodowe słuchawki, nawigację, przenośny głośnik, a nawet tablet. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś po rozwinięciu zamocował je do plecaka i zasilał swoje urządzenia nawet w czasie marszu..

Rozkładana ładowarka solarna 36 W - Choetech. Sklep Hurtel

Bezprzewodowe ładowarki. Solarne technologie wkraczają na scenę

Brak kabli nie jest już niczym nowym – na szczęście! A co z technologią solarną? Ta od dawna nie jest zarezerwowana wyłącznie do dużych przedsięwzięć, jak zasilanie całych budynków mieszkalnych czy produkcyjnych. Obecnie poręczne i elegancko opakowane ładowarki słoneczne możesz zabrać ze sobą w każdą podróż i cieszyć się pełną baterią telefonu również podczas górskiego tripu czy weekendowego biwaku pośrodku lasu. Zależnie od tego, ile energii potrzebujesz, wybierz model, ktory najlepiej spełni Twoje potrzeby - najciekawsze propozycje znajdziesz w sklepie Hurtel.

Autor: 
Ładowarki słoneczne

Ładowarki słoneczne

Ekologiczne ładowarki? To jasne jak słońce!

Troska o środowisko naturalne to jeden z nowszych, ale za to bardzo dynamicznych trendów w świecie nowoczesnych technologii. Nie umknęło to uwadze technologom z firmy Choetech, która pochyla się również i nad tym aspektem. W przyszłości naturalnym następstwem wypierania tradycyjnych baterii przez rozwiązania solarne – osobiste - czy takie przeznaczone do publicznego użytku - ma być mniejsza ilość odpadów. Czy zdajesz sobie sprawę, jak problematyczny jest recykling lub chociażby sama utylizacja tradycyjnych baterii? Na szczęście od teraz będziemy ich zużywać coraz mniej!

Autor: 
Ładowarki słoneczne

Ładowarki słoneczne

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...