Okładka

Przedstawiam Wam szczegółowe topograficzne opracowanie rejonu Kotła pod Rysami, wraz z zaznaczonym szlakiem na Rysy od polskiej strony. Ponadto oznaczyłem okoliczne elementy krajobrazu, a także krótkie przejście na Bulę pod Rysami oraz łatwe, ale niestety kruche wejścia na Przełęcz pod Rysami i Zadnią Przełączkę w Niżnich Rysach (z niej jest opcja podejścia na Niżnie Rysy niewidocznym tutaj łatwym fragmentem grani – schowanym za skalistym żebrem).

Topo opracowanie (po kliknięciu otwiera się w nowej karcie przeglądarki w dużym rozmiarze):

Rysy od polskiej strony - topografia

Powyższe zdjęcie zostało zrobione z Kazalnicy (2159 m n.p.m.). Autorką zdjęcia jest Agnieszka (polecam ciekawe galerie na flogu). Natomiast ja zrobiłem opracowanie topograficzne.

Wejście na Rysy od polskiej strony to szlak bardzo popularny. Miano najwyższego szczytu Polski działa na turystów jak magnes. Jednak warto wiedzieć, że szlak ten prowadzi przez wymagający teren (duże nachylenie, znaczne zacienienie, kruszyzna) – niewątpliwie jest tam dosyć niebezpiecznie (zwłaszcza dla osób niedoświadczonych). Przez wspomniane zagrożenia terenowe i liczną frekwencję, niestety szlak na Rysy negatywnie wyróżnia się czarnymi statystykami. Między innymi ostatnio było tam sporo wypadków. Zatem jeśli chcecie zdobyć najwyższy szczyt Polski, to polecam dobrze się przygotować.

PS dawkę topografii znajdziesz też w filmiku o Przełączce (najbardziej eksponowane miejsce na szlaku na Rysy):

Najbardziej eksponowane miejsce na szlaku na Rysy

 

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...