Okładka

Przybliżam Wam najbardziej eksponowane miejsce na szlaku turystycznym na Rysy. Konkretnie chodzi o słynną Przełączkę i niepozorną turnię tuż obok niej (MDW ~3 m). Filmik zawiera solidną dawkę topografii, zaś omawiany przepaścisty fragment szlaku pokazałem podczas zejścia z Rysów. Życzę miłego oglądania!

Najbardziej eksponowane miejsce na szlaku na Rysy

Na polską stronę z Przełączki opada charakterystyczny żleb Rysa (ok. 45 stopni nachylenia), zaś od słowackiej strony mamy efektowną przepaść, ponad 400-metrowe urwisko + stromy stok. O dobre 700 m niżej położona Ciężka Dolina zdaje się być tuż pod nogami, co wywiera niezłe wrażenie. Najwyższy szczyt Polski przyciąga tłumy turystów, z czego dla wielu omawiany fragment jest bardzo emocjonujący. Polecam tam zachować zimną krew, pewność ruchów i nie wmawiać sobie lęku wysokości – wtedy przejście będzie przyjemne. Natomiast same trudności techniczne nie są zbyt wygórowane (liczne łańcuchy ułatwiają zadanie).

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...