Okładka

Tatry Zachodnie kojarzą się zazwyczaj z łagodnymi, trawiastymi zboczami. Grań prowadząca natomiast przez Rohacze i dalej przez Trzy Kopy, Hrubą Kopę i Banówkę, przywołuje raczej skojarzenia związane z Tatrami Wysokimi. Sporo eksponowanych przejść, sztucznych ubezpieczeń, ciekawych kominków, czy emocjonujących trawersów. Z biegiem czasu zaczęto więc używać określenia "Orla Perć Tatr Zachodnich", przywołując skojarzenia z tym najsłynniejszym, tatrzańskim szlakiem.

Banówka jest czwartym co do wysokości szczytem w Tatrach Zachodnich, ale najwyższym, który znajduje się w Grani Głównej Tatr. Jej północna ściana (o wysokości 350 metrów) opada bardzo stromo w kierunku doliny i już pierwszy rzut oka zapowiada wyjątkową wędrówkę.

Czy określenie "Orla Perć Tatr Zachodnich" jest uzasadnione? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście, a przebieg szlaku zobaczycie w poniższym filmie.

Banówka - Hruba Kopa - Trzy Kopy. Orla Perć Tatr Zachodnich

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...