Okładka

W kopule szczytowej Giewontu (1894 m n.p.m.) mamy 1-kierunkowy niebieski szlak turystyczny. Wejście prowadzi wschodnią częścią kopuły, zaś zejście zachodnią. Występują ułatwienia w postaci łańcuchów. Filmik przedstawia końcowy fragment wejścia + trochę widoków z Giewontu (spojrzenie w dół w północnym kierunku).

Wejście na Giewont (końcowy fragment z łańcuchami) - 23 września 2018

Poziom trudności wejścia na Giewont jest niewielki. Główny problem stanowi tam spore zatłoczenie, stąd też w letnim sezonie turystycznym (oraz poza sezonem w pogodne weekendy) lepiej unikać Giewontu w godzinach szczytu. Wcześnie rano lub wieczorem powinno być spokojnie nawet w sierpniu… Na zamieszczonym filmiku mamy umiarkowany ruch turystyczny (co prawda było to niedzielne popołudnie we wrześniu, ale przed nadmiernym tłokiem ratowała kiepska pogoda -> pochmurno i zimno).

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...