Okładka

Jakoś już tak bywa, że odwiedzając poszczególne pasma górskie, naszą uwagę przyciągają w pierwszej kolejności te najwyższe szczyty. Nie inaczej było tym razem. Z krótką wizytą na Podkarpacie wpadli moi znajomi z Wrocławia, no i trudno mi było sobie wyobrazić, żeby przejechali taki kawał drogi, by Tarnicę oglądać tylko z daleka. W końcu to najwyższe wzniesienia pasma po naszej stronie, widoki należą do wyjątkowo ciekawych, a samo podejście z Wołosatego nie jest zbyt mordercze.

To właśnie Wołosate wybraliśmy na miejsce startu. Mapy wskazują, że wejście na szczyt to kwestia około 2:20 h. W tym czasie pokonuje się niemal 650 metrów w pionie, a dystans zamyka się w 5 kilometrach. Mowa oczywiście o drodze w pierwszą stronę. Warto również pamiętać, że świetną opcją może być przedłużenie wycieczki o wejście na Halicz i Rozsypaniec, a następnie zejście do Wołosatego, by domknąć pętelkę. Zapraszam na krótki film, pokazujący atrakcje szlaku i widoki ze szczytu. Jeśli ci się spodobało, zachęcam też do subskrybowania naszego kanału na Youtube - o TUTAJ.

Tarnica z Wołosatego - Bieszczady

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...