Okładka

Sezon narciarski w pełni, więc jeśli w tym roku jeszcze nie zdążyłeś wyjechać na narty, to jest to ostatni dzwonek! A gdzie warto wybrać się na narty za granicę? Co powiesz na naszych południowych sąsiadów? Wyjazd na narty w Czechach i narty na Słowacji to nadal jedne z najpopularniejszych kierunków wśród fanów białego szaleństwa. Dlaczego tak się dzieje, co Czechy i Słowacja mają do zaoferowania i gdzie warto wybrać się na narty?

Wyjazd na narty za granicę, ale nadal blisko

Za Czechami i Słowacją przemawia bardzo wiele argumentów. Po pierwsze, ośrodki w Czechach i na Słowacji wciąż oferują zazwyczaj lepsze warunki narciarskie niż te w Polsce. Jednocześnie, świetna infrastruktura i rozbudowane stoki narciarskie idą w parze z relatywnie niskimi cenami – pod tym względem oba te kraje wyniosą Cię podobnie, jak wyjazd w polskie góry. Narty w Czechach i na Słowacji to także propozycja dla tych narciarzy, którzy polskie stoki bardzo dobrze już znają i szukają po prostu czegoś nowego. Dlatego warto sprawdzić ofertę biura podróży na zagraniczne wyjazdy na narty do naszych południowych sąsiadów - zwłaszcza, że tam sezon trwa nawet do maja!

Narty i Czechy – to się świetnie łączy

Czechy na narty to niezwykle popularny kierunek wyjazdów. Najsłynniejszym chyba czeskim ośrodkiem narciarskim jest Szpindlerowy Młyn. To aż 20 tras o łącznej długości ponad 20 km. Tym, co tak bardzo przyciąga turystów do Szpindlerowego Młynu jest z pewnością zróżnicowana trudność tras. Dlatego jest to idealne miejsce na narty w Czechach z dziećmi, ale także dla doświadczonych narciarzy, którzy wolą trasy trudne i bardzo trudne. Maluchy ucieszy z pewnością znajdujący się w Horní Mísečky snowpark z wyciągiem. Ale to nie wszystko, bowiem Szpindlerowy Młyn oferuje także możliwość korzystania z tras nocnych. Jeśli więc uwielbiasz zjeżdżać pod rozgwieżdżonym niebem, narty w Czechach to oferta dla Ciebie.

Czeskie Sudety i Szpindlerowy Młyn to także fantastyczne apres-ski. Jeśli więc szukasz ośrodka, w którym po całym dniu szaleństw na stoku odpoczniesz przy pysznym gulaszu bądź grzańcu, a wieczorem zabawisz się w pubie lub klubie, to koniecznie sprawdź oferty na wyjazd na narty w Czechy.

Narty na Słowacji – gdzie pojechać?

Jeśli nie Czechy, to może narty na Słowacji? Słowackie stoki usytuowane są w Tatrach, zarówno tych Niskich, jak i Wysokich. Dzięki temu możliwy jest zarówno wyjazd na narty z dziećmi, jak i wybór miejsca z trudniejszymi trasami dla zaawansowanych. Ogóle plusy wyboru Słowacji to z pewnością bliskość granicy, rozbudowane trasy, ceny odpowiadające polskim i pyszna, swojska kuchnia. Jeśli szukamy czegoś last minute, to narty na Słowacji będą strzałem w dziesiątkę.

Jeśli szukasz czegoś w Tatrach Niskich, to na pewno natknąłeś się na nazwę Chopok albo Jasny Chopok. Chopok to nazwa słowackiego szczytu (2204 m) natomiast Jasna Nizke Tatry to ośrodek usytuowany na południe od Liptowskiego Mikulasza. Rodziny z dziećmi znajdą tutaj aż 10 km łatwych tras (polecana jest zwłaszcza trasa Turystyczna), szkółki narciarskie a także bezpieczne wyciągi dywanowe Maxiland. Ale trasy narciarskie mają aż 45 km długości - wiele tu tras czerwonych oraz czarnych, idealnych dla doświadczonych narciarzy. Stoki narciarskie są świetnie przygotowane i zamykane są dopiero pod koniec kwietnia. Ale sama miejscowość, Liptowski Mikulasz, ma do zaoferowania coś jeszcze. To Tatralandia, największy Aquapark w Europie Środkowej.

Inne znane ośrodki na Słowacji to chociażby Stary Smokoviec i Tatrzańska Łomnica usytuowane w Tatrach Wysokich. Stary Smokoviec to idealne miejsce na wyjazd na narty z dziećmi. Trasy należą do łatwych - są dość płaskie i szerokie, idealne dla amatorów i początkujących. Ale na narty na Słowację w 2019 mogą także wybrać się bardziej doświadczeni narciarze. Tatrzańska Łomnica to ponad 12 km tras, z czego ponad 40% to trasy trudne, a 10% - bardzo trudne. Gdzie najlepiej wyjechać na narty na Słowację? To już zależy od Twoich umiejętności i oczekiwań!

Gdzie jeszcze na narty za granicę?

Oczywiście na narty za granicą można pojechać także dalej - do Austrii, Włoch albo do Szwajcarii. Ale jeśli szukasz wyjazdu na narty last minute gdzieś bliżej i taniej, to sprawdź oferty na wyjazdy na narty na Słowację i do Czech. Nasi południowi sąsiedzi mają do zaoferowania naprawdę wiele i to w bardzo rozsądnych cenach. Do zobaczenia na stoku!

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...