Okładka

Od niedawna na naszym rodzimym rynku jest dostępna odzież dla dzieci renomowanej fińskiej marki Reima. Jej oferta jest bardzo bogata. Reima w swoim portfolio posiada odzież dla naszych pociech w każdym wieku, zarówno do użytku codziennego jak i jest także, bardzo duży wybór rzeczy, dedykowanych do aktywności sportowej i turystycznej.

W ramach współpracy z tą marką dostaliśmy do testów kilka wybranych produktów, które towarzyszyły nam przez prawie rok, w różnych warunkach.

Do testów otrzymaliśmy:

  1. Spodnie softshelowe
  2. Buty trekkingowe
  3. Czapkę zimową
  4. Rękawice zimowe – łapawice
  5. Reima Go!

Pierwsze wrażenie po otrzymaniu wybranych produktów i zwiedzeniu wirtualnego sklepu Reimy jest wow! Jakie te rzeczy fajne, kolorowe, ładnie wykonane. Człowiek przez chwilę chce być dzieckiem i sam takie nosić. Ach ten dzieciństwo.

Wszystkie otrzymane produkty cechuje niesamowita jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Rzeczy maja fajna kolorystykę i są wygodne i praktyczne.

Spodnie softshellowe

Spodnie, które dostaliśmy na test były trochę za duże. Celowo wybraliśmy takie, gdyż wiadomo jak dzieci szybko rosną, i szkoda nam było aby były tylko na 1 sezon. Okazało się to dobrym pomysłem, bo choć trochę za duże, to jednak spokojnie dziecko mogło je nosić. Pasek biodrowy w spodniach ma własną regulację na specjalne guziczki. Działa to super. Dodatkowym rozwiązaniem jest doposażenie je w pasek albo szelki. Świetnie spisały się podczas jesiennych chłodów a zimą były nie do zastąpienia. Nie przepuszczały wiatru, a śnieg i deszcz nie były im straszne. Dziecko świetnie się w nich czuło i nie udało się ich mu przemoczyć.

Czapka

Czapka jedna z wielu, w kolekcji Reima. Ta, którą dostaliśmy to typowy cieplejszy model na zimę. Z pomponem na górze – od razu przypomniało mi się dzieciństwo. Fajne kolory, dobrze trzyma ciepło, dziecko uwielbiło w niej chodzić. Na pewno wśród modeli czapek z Reimy każdy znajdzie ulubiony kolor dla swojego dziecka. Nasza testowa była ulubiona czapką zimową.

Rękawice zimowe, tzw łapawice

To chyba najlepsze zabezpieczeni dla dzieci na zimę i jesienne przymrozki. Te rękawiczki też zostały najlepszym przyjacielem naszego malucha. Zimą chodził tylko w nich i tylko one mu nie przemakały na śniegu. Sprawdzały się przy temperaturze 0 stopni C jak i przy minus 15 C. Duży wybór kolorów dla chłopców i dziewczynek. Najlepsze rękawice na zimę!

Buty trekkingowe

Tu niestety będzie jeden minus dla Reimy. Choć same buty bardzo wygodne i z podeszwą na wibramie to… największym mankamentem był system wiązania a raczej ścigania sznurówek, który mocno wiązał się też z wkładaniem dziecięcych stópek do butów. Niestety nie jest intuicyjny a raczej się nie sprawdza. Mimo wielokrotnych prób różnych osób pokonał nas. Dziecko się przez to zniechęciło do tych butów. Być może lepszym rozwiązaniem byłyby klasyczne sznurówki albo rzepy. Mały minus za różowy kolor wnętrza w chłopięcych butach ;-)

Dostaliśmy także od Reimy urządzenie Reima Go, który świetnie dopinguje małych zdobywców do ruchu. Co to jest Reima go? Kilka słów od producenta:

Odkryj radość z ruchu

Projektując odzież pozwalającą na nieskrępowany ruch i wprowadzając innowacje zachęcające dzieci do bycia aktywnymi, Reima stara się hamować niekorzystne trendy prowadzące do ograniczenia aktywności wśród dzieci. Razem z marką Suunto, liderem w produkcji sportowych zegarków używanych przez poszukiwaczy przygód na całym świecie, Reima stworzyła system ReimaGO®. Składa się on z noszonego na ciele czujnika, który mierzy aktywność fizyczną dziecka, aplikacji z grą, która motywuje je do ruchu, a dodatkowo szerokiej kolekcji ubrań posiadających specjalną kieszonkę na czujnik. Aplikację można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu App Store i Google Play. Rodzice mogą także korzystać z aplikacji bez czujnika, dzięki czemu w łatwy sposób zapiszą w niej aktywność dziecka i mogą nagradzać je za podejmowanie dodatkowych wyzwań.

Podsumowując

Reima bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, z chęcią jeszcze skorzystamy a jej produktów. Cenowo nie odbiega od innych markowych rzeczy, a dal aktywnych dzieci i rodziców może dać dużo radość z użytkowania.

Polska strona Reima: https://www.reima.com/pl

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...