Okładka

W 2006 roku Tatry straciły swojego wielkiego Przyjaciela - Mieczysława Tarczyńskiego. Ceper, sam siebie zwykł tak nazywać i taką właśnie założył pionierską stronę internetową. Prawdziwy prekursor. W czasach, gdy internet dopiero się rozkręcał stworzył pełnowartościowy serwis informacyjny o swoich ukochanych górach.

Naturalna kolej rzeczy, przyszedł czas na wersję papierową, która w kompleksowy sposób by przeprowadziła czytelnika przez Tatry. Tak powstało pierwsze wydanie Ceperskiego przewodnika po Tatrach polskich i słowackich. Został bardzo ciepło przyjęty, o czym świadczy już trzeci dodruk, w uaktualnionej wersji.

Za przewodnikiem przemawia wiele argumentów. Oprócz opisów tras, mamy też do dyspozycji szereg porad. Dowiemy się więcej o pogodzie, faunie i florze. Na rozluźnienie znajdą się również żarty z ceprów i górali. Nad sami szlakami też należy się pochylić. Autor sam je wszystkie przeszedł, także mamy z pierwszej ręki opis trudności i sprostowania opisów znaków dotyczącej np. szacowanego czasu przejścia. Propozycje wypraw zostały uporządkowane według miejsc startowych, co znacznie ułatwia planowanie.

Dużo miejsca zostało poświęcone również innym, ciekawym miejscom w Tarach. Bardzo interesujące są trasy na stawy i jeziora, ich opisy są wręcz poetyce. Dalej mamy też jaskinie. Dzięki temu będziemy w stanie doskonale się przygotować i nic nas nie zaskoczy. Nowe wydanie zawiera również opis tras i atrakcji słowackich.

Idąc z duchem czasu na stronie https://przewodnik-po-gorach.pl/ oprócz wersji tradycyjnej, dostępny jest również e-book, dla osób które chcą zaoszczędzić trochę miejsca w plecaku. Jednak przewodnik papierowy ma swoje zalety. Jest interaktywny, można robić własne notatki czy wpisywać datę pierwszego wejścia.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...