Okładka

Jak trudno dobrać wygodne obuwie w góry, wie chyba każdy. Wystarczy niewielki szczegół, żeby najpiękniej wyglądajcie buty nie były nam pisane. Każdy z nas ma zapewne mniej lub bardziej bogate doświadczanie w tym temacie.

Buty Hanwaga, a konkretnie model Tatra II naprawdę chciałam bardzo przetestować. I Bardzo, żałuję, że nie mogłam tego zrobić w pełnym wymiarze, buty, który do mnie przyszły po kilku pierwszych górskich spacerach okazały się za małe dla mojego podbicia. Większy rozmiar był za duży na długość. Miałam nadzieję, że trochę się rozbiją i będą pasować, ale niestety nie wyszło. Miałam jednak wystarczającą sposobność, żeby się zapoznać z tymi butami i chciałam się z Wami podzielić kilkoma uwagami.

Hanwag Tatra II Lady GTX

Co obiecuje producent?

 • Ekstra miękka nisko wycięta cholewka, zaprojektowany specjalnie dla kobiecej łydki
 • Podeszwa Vibram AW Integral: bieżnik dostosowany do zróżnicowanego terenu górskiego, skalnego, piaszczystego i gliniastego - duża odporność na ścieranie i skuteczną przyczepność do podłoża
 • Dwustrefowe sznurowanie
 • Twardość podeszwy B, pozwala na założenie raków paskowych
 • Absorber wstrząsów pod piętą - ogranicza zmęczenie i urazy stóp podczas marszu
 • Wysokiej jakości skóra - nubuk
 • Gumowe otoki chroniące przód i tył butów przed uszkodzeniami mechanicznymi
 • AIR PULSE SYSTEM (system wypompowywania wilgotnego powietrza i usuwania go na zewnątrz) zapewnia doskonałą wentylację wnętrza buta i tym samym komfort dla stóp
 • Dostępne z wyściółką skórzana lub z Gore-tex
 • Dostępne wersje dla wąskiej i szerokiej stopy oraz dla osób z haluxami
 • Waga: 1250 g w rozm.6
 • Twardość: B
 • 5 wersji kolorystycznych
Hanwag Tatra II Lady GTX

Moja opinia

Oczywiście, nie byłam w stanie ocenić wszystkich właściwości tego modelu, jednak te buty zrobiły na mnie tak duże wrażenie, że trudno o nich nie napisać.

Sprawiają wrażenie bardzo doskonale wykonanych, skóra jest idealnie gładka, wszystko aż cieszy oko. Na nodze od razu wydają się być bardzo komfortowe.

System sznurowania, który wydaje się być banalnie prosty i błyskawiczny, sprawdza się doskonale - but trzyma się stopy dokładnie tak jak tego chcemy i pozwala dopasować, gdzie potrzebujemy więcej luzu, a gdzie mniej. Nie sprawiają wrażenia ciężkich.

Pomimo, że są dla mnie odrobinę za małe, żeby nosić je na szlaku, to dają komfort stopie. Nie jest w nich zbyt gorąco, stopa może oddychać. Bardzo fajnie amortyzują i dają stabilność podczas chodzenia. Przechodziłam w nich też na tyle, żeby ocenić, że raczej nie nabawiłabym się w nich otarć.

Hanwag Tatra II Lady GTX

Podsumowanie

Następnym razem wybierając te buty wzięłabym pod uwagę przymierzenie kilku rozmiarów lub szerokości. Być może mój problem wynika z mojej budowy stopy, ale na pewno warto mierzyć. Bardzo żałuję, że buty okazały się na mnie niedopasowane, bo jestem przekonana, że dobrze by się sprawdziły. Myślę, że za tą cenę (na promocji nawet za 785 zł!) to naprawdę dobre buty dla kobiet w góry.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...