Okładka

Mittagskogel jest trzecim co do wysokości szczytem masywu Karawnki w południowej części Austrii. Wznosi się na wysokość 2145 metrów n.p.m i stanowi granicę między Austrią a Słowenią. Uwarunkowania terenowe wskazują na to, że ze szczytu powinna rozpościerać się szeroka panorama. Dlatego właśnie wybrałem tą górę jako cel swojej wędrówki.

Drogę rozpocząłem już o drugiej w nocy. Pokonanie 1300 metrów przewyższenia na dystansie 7 kilometrów w zimowych warunkach zajmie trochę czasu dlatego chciałem uwzględnić spory zapas. Początkowy etap drogi przebiegał całkiem gładko, jednak po dotarciu do właściwego szlaku meandrującego wśród drzew stromego, północnego zbocza, wszystko nabrało innego wymiaru... Gorąco zapraszam do relacji video :)

2145 metrów śniegu - Południowe Alpy Wapienne - Fotografia krajobrazowa
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...