Okładka

Są takie miejsca w Tatrach, które traktuję już tylko jako trening i bazę wypadową do kolejnych wycieczek/wspinaczek, tak jest na przykład z drogą do Morskiego Oka. Morskie Oko zimą.

Gubałówka

To jedynie początek trasy do Doliny Pięciu Stawów albo na Rysy. Wszystko jednak zależy od tego jaki jest stan Waszej kondycji fizycznej. Jeśli na co dzień nie jesteście zbyt aktywni to właśnie takie cele powinniście obierać. To doskonały trening do Waszego organizmu.

Gubałówka

To tylko i wyłącznie kwestia dobrych chęci. Zdobycie Gubałówki zimą będzie od Was wymagało pokonania (1126 m n.p.m).

Gubałówka

Podróż proponuję rozpocząć z Kościeliska (niewielka miejscowość, położona 4 km. od Zakopanego). Podczas każdej mojej wizyty w Tatrach zatrzymuję się w tym uroczym miejscu. Dolina Kościeliska zimą

Gubałówka

Jest z dala od zakopiańskiego zgiełku i tłumu turystów. Nie zaznacie tam straganów z kiczowatymi pamiątkami. Jeśli lubicie ciszę i spokój – to Kościelisko jest dla Was.

Gubałówka

Trasa z Kościeliska na szczyt Gubałówki jest asfaltowa i niezbyt stroma. Pokonanie jej zajmie Wam około 40 minut, jeśli zdecydujecie się na kilka dłuższych przystanków, czas spaceru będzie wynosił maksymalnie godzinę.

Gubałówka

Podczas drogi będą Wam towarzyszyć widok panoramy Tatr. Wszystkie najwyższe szczyty będą w zasięgu wzroku. Drogę przecina kolejka na Butorowy Wierch. Z Gubałówki prowadzi także wyciąg na Polanę Szymoszkową.

Gubałówka

Wejście na Gubałówkę zimą – praktycznie

  • Początek trasy – Kościelisko
  • Stopień trudności – niski
  • Czas pokonania – 40 minut

Zobacz także co możesz robić w Tatrach zimą

Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...