Okładka

„Piątka”, bo tak nazywają to schronisko doświadczeni turyści jest usytuowane w Dolinie Pięciu Stawów Polskich tuż przy Przednim Stawie. To również najwyżej położone schronisko w Tatrach polskich - (1671 m n.p.m.) Z tego punktu możemy rozpoczynać wędrówkę praktycznie na wszystkie szczyty w Tatrach Wysokich.

Do dyspozycji turystów udostępniona jest piękna, rzeźbiona w drewnie jadalnia, kuchnia, oraz bufet, w którym możemy zakupić słynną już na całą Europę szarlotkę. W schronisku dostępne są pokoje 4, 6, 8 i 10-osobowe – łącznie 68 miejsc noclegowych.W sezonie letnim bez wcześniejszej rezerwacji nie mamy szans na nocleg – wtedy pozostaje sala grupowa (po 21.00 stołówka jest przekształcana w sypialnię) - schronisko nie odmawia noclegu żadnemu turyście schodzącego z gór późną porą. Stołówka to również centrum spotkań. Tutaj możemy spotkać ludzi, których minęliśmy na szlaku wysoko w górach, posłuchać zapomnianych opowieści o wędrówkach, ale również poznamy i zaprzyjaźnimy się z ludźmi z całej Europy... Francuzi, Holendrzy, Litwini – język nie jest przeszkodą! Język ludzi kochających Góry jest uniwersalny, bez względu jakiego jesteśmy pochodzenia... Przyjeżdżając w to miejsce, poznając je, rozpoczynamy przygodę, do której będziemy wracać latami. Czekając wieczorem na kolejną porcję pysznej szarlotki, słuchając śpiewu i gitary współtowarzyszy tworzymy wspólnie klimat, którego nie sposób uświadczyć gdziekolwiek indziej na świecie.

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...